لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۹:۱۱

فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل: اسانلو را آزاد کنیدفدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل امروز، پنج شنبه (بیست و هشتم تیرماه) با انتشار بیانیه یی در لندن، از جمهوری اسلامی خواست منصور اسانلو، رئیس سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه، را آزاد کند.
دیوید کاکرافت دويد David Cockraft دبیر کل این فدراسیون جهانی، همزمان با دومین هفته بازداشت آقای اسانلو، گفته است: "مسوولان جمهوری اسلامی یا باید اتهام منصور اسانلو، این مرد دلیر را اعلام کنند یا بی درنگ وی را آزاد سازند."
دیوید کاکرافت تاکید کرده است که حداقل انتظار از مسوولان حکومت تهران این است که به وکیل مدافع و خانواده آقای اسانلو اجازه دهند با او ملاقات کنند.
مسوولان قضائی جمهوری اسلامی تایید کرده اند که منصور اسانلو در زندان اوین است ولی هنوزدلیلی را برای بازداشت دوباره وی اعلام نکرده اند.
منصوراسانلو ازسه شنبه نوزدهم تیرماه، ناپدید شده است و به گفته منابع کارگری در ایران ، افراد مسلح و ناشناس وی را مورد ضرب و شتم قرارداده و ربوده اند.
آقای اسانلو، پیش از بازداشتش، در سفری به اروپا، خواستار حمایت جوامع بین المللی از تلاش کارگران ایرانی در راه دستیابی به حقوقشان شده بود.


XS
SM
MD
LG