لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۶:۱۶

گفت و گوی بوش با رهبران ترکيه و عراق در باره پ کا کا


جرج بوش رييس جمهوری آمريکا با رهبران ترکيه و عراق درباره پيکار با حزب کارگران کردستان (پ کا کا) گفت و گو کرد. در پی کشته شدن ۱۲ تن از سربازان ترکيه در حمله روز يکشنبه افراد پ کا کا، مقامهای آمريکايی بر تلاش های خود افزوده اند تا دولت آنکارا را متقاعد سازند که از تعقيب شورشيان در خاک عراق خودداری ورزد.

جرج بوش رييس جمهوری آمريکا به "عبدالله گُل" همتای ترک خود وعده داده است که دولت آمريکا در پيکار با پ کا کا با دولت ترکيه همکاری کند. آمريکا، اروپا، ترکيه و ايران، حزب کارگران کردستان را گروهی تروريستی می دانند.

آقای بوش همچنين عصر دوشنبه در تماس تلفنی با نوری المالکی نخست وزير عراق، از وی خواست تا با همکاری نيروهای آمريکايی، از حمله افراد پ کا کا از داخل خاک عراق به ترکيه جلوگيری کنند.

در همين حال روز گذشته دفتر جلال طالبانی رييس جمهوری عراق اعلام داشت که حزب کارگران کردستان تا پايان روز دوشنبه آتش بس اعلام می کند اما تا کنون بيانيه ای از سوی پ کا کا انتشار نيافته است.

دولت ترکيه اعلام داشته است پيش از هرگونه عمليات نظامی عليه نيروهای شورشی پ کا کا در شمال عراق، برای حل مشکل جاری از راه های ديپلماتيک اقدام خواهد کرد.


XS
SM
MD
LG