لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۲۲:۲۸

ژنرال مشرف رهسپار ریاض شدپرویز مشرف، رئیس جمهوری پاکستان برای گفت و گو با ملک عبدالله ، پادشاه عربستان سعودی، صبح ِ امروز (بیست و نهم آبان ماه) راهی ریاض شد.

مسوولان دولتی پاکستان گفته اند که آقای مشرف در جریان ِ این سفر، برنامه یی برای دیدار و گفت و گو با محمد نواز شریف ، نخست وزیر پیشین پاکستان که در عربستان سعودی در تبعید بسر می برد، ندارد.

آقای نواز شریف گفته است که پرویز مشرف با او درتماس بوده اما تازمانی که وضعیت فوق العاده در پاکستان لغو نشده، با وی گفت و گو نخواهد کرد. ژنرال مشرف، هشت سال پیش، در کودتایی بدون خونریزی دولت محمد نواز شریف را سرنگون کرد و زمام امور پاکستان را خود در دست گرفت.

کمیسیون انتخابات پاکستان شب گذشته اعلام کرد که انتخابات پارلمانی در آن کشور هشتم ژانویه (هژدهم دی ماه اینده) برگزار می شود. مسوولان پاکستانی همچنین امروز اعلام کردند که سه هزار و چهارصد تن از فعالان سیاسی بازداشت شده را آزاد کرده اند. عمران خان، یکی از چهره های شاخص ِ مخالف پرزیدنت مشرف که در زندان بسر می برد، از روز گذشته دست به اعتصاب غذا زده است. عمران خان، قهرمان پیشین کریکت، تهدید کرده است که به این اعتصاب، "به هر بهایی"، چندان ادامه خواهد داد که حکومت پاکستان ناگزیر از لغو وضعیت اضطراری در آن کشور شود.
XS
SM
MD
LG