لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۲۳:۲۲

تهران گفته های "گیتس" را مداخله در امور منطقه خواندسخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی گفته های رابرت گيتس، وزير دفاع آمريكا در كنفرانس امنيتي ِ منامه را دخالت در امور داخلي كشورهای منطقه نامید.
آقای گیتس در سخنرانی روز ِ گذشته (شنبه هفدهم آذر) خود در کنفرانس امنیت منطقه یی در پایتخت ِ سلطان نشین ِ بحرین، برنامه توسعه موشک های دوربرد جمهوری اسلامی را «تهديدی برای آمريکا، خاورميانه و همه کشورهای جهان» توصیف کرد و گفت: این موشک ها
تنها می توانند برای حمل سلاح های کشتار جمعی به کار روند.»
رابرت گیتس همچنین جمهوری اسلامی را به «پشتیبانی و آموزش» شورشیان و ستیزه جویان در عراق، و حمايت از «سازمان های تروريستی» نظير حزب الله و حماس متهم کرد.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ايرنا، محمدعلي حسيني، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، گفت: اظهارات وزیر دفاع آمریکا، همبستگی كشورهای منطقه را هدف قرار داده، اما اين اقدامات نتوانسته است در ميان كشورهای منطقه، تفرقه و تشتت ايجاد كند.
آقای حسينی در باره علت عدم حضور منوچهر متكي، وزير امورخارجه جمهوری اسلامی، در کنفرانس منامه گفت: "در برنامه بود كه آقای متكي در اين كنفرانس حضور يابد، اما به جهت فشردگی برنامه یی كه در تهران داشت، موفق نشد در اين اجلاس حضور يابد."
XS
SM
MD
LG