لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۲۱:۴۴

بر سر تشدید مجازات ایران توافق شد


وزیران خارجه آمریکا، بریتانیا، چین، روسیه، فرانسه (پنج عضو دایمی شورای امنیت سازمان ملل متحد)، و آلمان، پس از پایان نشست شب ِ گذشته شان (دوم بهمن ماه ) در برلین اعلام کردند که بر سرپیش نویس قطعنامه جدیدی برای تشدید مجازات و تحریم ِ جمهوری اسلامی به توافق رسیده اند.
فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان، بنمایندگی ِ دیگر شرکت کنندگان در این نشست، اعلام کرد که در این نشست بر سر محتوای کلی قطعنامه جدید توافق شده و پیش نویس آن را آلمان، بریتانیا، و فرانسه تهیه و طی هفته های آینده به شورای امنیت سازمان ملل متحد عرضه خواهند کرد.
یکی از مسوولان ِ دولتی ِ آمریکا نیز، که نامش محفوظ نگاه داشته شده، به خبرگزاری ها گفته است که این قطعنامه، مجازات و تحریم های فعلی حکومت تهران، بویژه در در زمینه ممنوعیت صدور روادید ورود برای مسوولان جمهوری اسلامی و مسدود کردن دارایی های شرکت ها و اشخاص حقیقی ِ مرتبط با برنامه هسته یی ِ ایران را تشدید خواهد کرد.
وزیر خارجه آلمان همچنین گفته است که نمایندگان کشورهای معروف به ۵+۱ سياست دوگانه "ادامه مذاكره با جمهوری اسلامی، و پيگيری ِ همزمان ِ پرونده هسته یی تهران از طريق شورای امنيت" را دنبال خواهند کرد.
XS
SM
MD
LG