لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۴:۳۶

حملات شديد موگابه به بريتانيا و مخالفان خود


رابرت موگابه ، رئيس جمهوری زيمبابوه ، امروز در اولين سخنرانی عمومی خود پس ازبرگزاری انتخابات اخيررياست جمهوری اين کشور، حملات شديدی را متوجه بريتانيا و مخالفان داخلی خود کرد.


آقای موگابه ضمن محکوم کردن بريتانيا بعنوان کشوری که سابقا زيمبابوه را در استعمار خود داشت، گفت: ما تنها کسانی بوديم که آزادی و دمکراسی را به زيمبابوه، آورديم. او همچنين حزب جنبش برای تغييرات دمکراتيک را متهم کرد که قصد دارد کشور را بدوران حاکميت سفيد پوستان بازگرداند.


رابرت موگابه در مراسم بيست و هشتميين سالگرد استقلال زيمبابوه از بريتانيا در هراره، پايتخت ، در حضور پانزده هزار تن از هوادارانش سخنرانی می کرد. انتخابات رياست جمهوری زيمبابوه ، بيست روز پيش برگزار شد اما دولت تاکنون ازاعلام نتايج آن سربازده است.


حزب جنبش برای تغيرات دمکراتيک، حزب مخالف دولت به رهبری مورگان چانگرای، خود را برنده آن انتخابات اعلام کرده است.


در همين حال اتحاديه کارگران حمل و نقل آفريقای جنوبی اعلام کرده است که اعضای آن، حاضر به تخليه محموله ای از سلاح های ساخت چين به مقصد زيمبابوه، نيستند و رانندگان کاميون ها نيز از حمل آن، خودداری خواهند کرد. اين اتحاديه می گويد با سياست دولت آفريقای جنوبی درموردعدم مداخله در مسئله انتخابات رياست جمهوری زيمبابوه، موافق نيست.


بر پايه گزارش ها، يک کشتی چينی حامل مهمات و راکت برای زيمبابوه، در ساحل بندر دوربان آفريقای جنوبی پهلو گرفته است.
XS
SM
MD
LG