لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ تهران ۲۳:۵۸

جنگ روسيه و گرجستان در اوستيای جنوبی با شدت ادامه دارد.


نبرد شديد در منطقه جدايی خواه اوستيای جنوبی ميان روسيه و گرجستان ادامه دارد.
فرمانده نيروهای روسی امروز گفت سربازانش پايتخت اوستيای جنوبی را "کاملا آزاد" کرده و نيروهای گرجی را از شهر بيرون کرده اند. اين گزارش به تاييد منابع مستقل نرسيده است.
پيش از آن، صبح امروز، دميتری مدوديف، رييس جمهوری روسيه، با وزير دفاع روسيه تشکيل جلسه داد. او گفت، نيروهای حافظ صلح روسيه و گردان های زيردست آنها " برای واداشتن طرف گرجی به برقراری صلح" به عمليات ادامه می دهند.
سرگيی لاورف وزير خارجه روسيه تعداد کشتگان جنگ در اوستيای جنوبی را تاکنون ۱۵۰۰ نفر اعلام کرد و مسکو از بيش از ۳۰ هزار آواره جنگی ، يعنی برابر نيمی از جمعيت منطقه، و فرار آنان به داخل خاک روسيه خبر داد.
درهمين حال معاون فرماندهی ستاد ارتش روسيه امروز در يک جلسه خبری سقوط دو هواپيمای روسی را تاييد کرد. اما به محل و زمان تيراندازی به دو هواپيما اشاره نکرد.


به گفته مقام های گرجی، نيروی هوايی روسيه بندر پوتی در ساحل دريای سياه و چندهدف ديگر از جمله شهر گوری GORI را در خاک گرجستان بمباران کرده است.


کانداليزا رايس وزير خارجه آمريکا در بيانيه ای از روسيه خواسته است از استفاده از بمب افکن و موشک خودداری کند و نيروهای جنگی خود را از خاک گرجستان بيرون کشد.


در جلسه اضطراری شورای امنيت سازمان ملل، نمايندگان روسيه و گرجستان يکديگر را به روشن کردن شعله های جنگ متهم کردند و شورای امنيت نتوانست برسر تدوين بيانيه مشترکی به توافق رسد. اين جلسه امروز هم ادامه خواهد يافت.چهره خبرساز سال ۱۳۹۶ به انتخاب شما

چهره خبرساز سال ۱۳۹۶ به انتخاب شما

این نظرخواهی علمی نیست و دیدگاه‌های رادیو فردا را منعکس نمی‌کند.

XS
SM
MD
LG