لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۲۲

نشانی از خروج روسیه از گرجستان دیده نمی شودگزارشها از گرجستان حاکیست که برغم وعده روسیه برای خروج نیروهایش از گرجستان، نشانه یی از عقب نشینی گسترده این نیروها به چشم نمی خورد.
رادیو دولتی روسیه امروز گزارش داده بود که عقب نشینی این نیروها آغاز شده و شماری از واحدهای ارتش آن کشور، اوستیای جنوبی را ترک کرده و به سوی شهر "ولادی وُستوک" در حرکتند.
دِمیتری مدودیف، رئیس جمهوری روسیه دیروز وعده داده بود که نیروهای این کشور از امروز (دوشنبه ۲۸ مرداد) از گرجستان خارج می شوند، اما مسکو امروز می گوید که برای آغاز خروج نیروهایش از گرجستان تاریخی اعلام نکرده است و این عقب نشینی نیازمند اجرای تدابیر امنیتی بیشتری است. آمریکا و اتحادیه اروپا از مسکو خواسته اند نیروهایش را هرچه زودتر از گرجستان خارج کند و فرانسه، در مقام ریاست دوره یی اتحادیه اروپا، گفته است که اگر روسیه از رعایت قرارداد امضاء شده آتش بس خودداری کند، خواهان تشکیل جلسه اضطراری اتحادیه اروپا خواهد شد.

در همین حال مسوولان گرجستان به خبرگزاری ها گفته اند که ارتش روسیه، بجای عقب نشینی، از شهر «خاشوری» در مرکز گرجستان شروع به پیشروی بیشتر کرده است.

XS
SM
MD
LG