لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۳۳

تجدید نگرانی ها از سلامت عمادالدین باقی


نگرانی از سلامتِ عمادالدين باقی، روزنامه نگار و رئیس انجمن حمایت از زندانیان ایران، پس از انتقال او به بند ۲۰۹ زندان اوین، باردیگر افزایش یافته است. گزارش ها حاکیست که عمادالدین باقی را از دوهفته پیش، باردیگر به بند ۲۰۹ زندان اوین برده و تحت بازجویی قرار داده اند.
همچنین گفته می شود که آقای باقی گفته است که اگر بخواهند او را با لباس زندان، دست بند و چشم بند به داد گاه ببرند، از حضور دردادگاه خودداری خواهد کرد. همزمان، علیرضا جمشیدی، سخنگوی قوه قضائيه جمهوری اسلامی امروز ( سه شنبه بیست و نهم مرداد) در پاسخ به پرسشی درباره علت انتقال عماد الدين باقي به بند ۲۰۹ زندان اوین گفت که پرونده ديگری علیه آقای باقی در دادگاه شعبه يك دادگاه انقلاب بازاست و برای تحقيقات مقدماتی در مورد اين پرونده او را به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل کرده اند.
عمادالدین باقی از مهر ماه سال گذشته به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «انتشار اسناد محرمانه زندانیان زندان های امنیتی» درزندان است. او پیشتر نیز، با اتهامات مشابهی، سه سال در زندان بود. آقای باقی مدتی پیش، بعلت ناراحتی قلبی، اززندان به بیمارستان منتقل و سپس به زندان بازگردانده شد.
XS
SM
MD
LG