لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۵۳

بازدید از تاسیسات هسته یی نطنز


بگزارش خبرگزاری فارس ، منوچهر متكی وزير خارجه و شماری از معاونان و مديران وزارت خارجه و روسای نمايندگی های سیاسی جمهوری اسلامی در خارج ازایران همراه محمد سعیدی ، معاون سازمان انرژِی اتمی ایران، امروز (سه شنبه ۲۹ مرداد) از تاسيسات هستهیی نطنز بازديد كردند. برپایه این گزارش، این افراد در بازديد خود با مراحل مختلف ساخت و نصب دستگاههای سانتريفوژ آشنا شدند. حسن قشقاوی سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی گفته است که «اين بازديد انرژی مضاعفی را به روسای نمایند گی سیاسی جمهور اسلامی در بازگشت به محل ماموريتشان و پيگيری حقوق هستهیی ايران خواهد داد.»
خبرگزاری فارس می گوید که بر اساس مشاهدات خبرنگاران، بيش از ۳ هزار دستگاه سانتريفوژ در نطنز فعال است. محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسلامی آخرین بار در پنجم مردادماه گذشته گفت که ایران بیش از پنج هزار سانتریفوژ فعال در نطنز دارد اما پس از بروز تردیدهایی درباره این رقم، خبرگزاری های ایران از قول آقای احمدی نژاد نوشتند که او گفته است صدها و هزاران دستگاه سانتریفوژ فعال در نطنز وجود دارد.
بازدید از تاسیسات نطنز در حالی انجام می شود که اولی هاینونن، معاون محمد البرادعی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی از دیروز در تهران بسر می برد. قراراست آقای البرادعی گزارش خود را درباره پرونده هسته یی جهوری اسلامی تا اواسط ماه سپتامبر، کمتر از چهار هفته دیگر، به شورای حکام «آژانس» ارائه دهد.
XS
SM
MD
LG