لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۰۳

نشست اضطراری سران اتحادیه اروپا امروز برگزار می شود


سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا امروز( دوشنبه) در بروکسل پایتخت بلژیک گرد هم می آیند تا درباره راه های تحت فشار قراردادن روسیه در پی حمله این کشور به گرجستان، تبادل نظر کنند.


این نشست اضطراری در پی پیشنهاد نیکلا سرکوزی، رییس جمهوری فرانسه برگزار می شود که کشورش ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد.


بر اساس گزارش ها سران اتحادیه اروپا در نشست امروز خود، احتمالا حمایت خود را از گرجستان اعلام مي کنند و مطابق توافق آتش بس که دو هفته قبل به امضای طرفین درگیر رسید خواهان خروج کامل نيروهاي روسیه از خاک گرجستان خواهند شد.


به نظر نمی رسد که اتحادیه اروپا، تحریم هایی علیه روسیه به اجرا بگذارد.


دمیتری مدودیف ،رییس جمهوری روسیه دیروز (یکشنبه) گفت در صورت اعمال تحریم علیه کشورش، روسیه اقدامات تلافی جویانه خواهد داشت. وی افزود روسيه، از اقدام اخير خود مبني بر به رسمیت شناختن مناطق جدایی خواه «آبخاز» و «اوستیای جنوبی» باز نمي گردد.
«لادو گورگانیدزه Lado Gurgenidze»نخست وزیر گرجستان در مصاحبه ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس از اتحادیه اروپا و آمریکا خواست تحریم هایی را علیه شرکت ها و اشخاصی وضع کنند که بدون اجازه دولت گرجستان، به داد و ستد با مناطق «آبخاز» و «اوستیای جنوبی» می پردازند.


XS
SM
MD
LG