لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۳۷

حوزه های اخذ رای در انتخابات آمریکا به کار خود پایان می دهند


حوزه های رای گیری در یکی از تاریخی ترین انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، به کار خود پایان می دهند.بر اساس نتایج اولیه شمارش آرا به نظر می رسد، جان مک کین، نامزد حزب دموکرات، در ایالت ها کنتاکی، کارولینای جنوبی، تنسی و اوکلاهما به پیروزی دست یافته است. این ایالت ها در مجموع، سی کالج انتخاباتی دارد.همچنین بر پایه گمانه زنی های رسانه های آمریکایی، باراک اوباما، نامزد دموکرات در این انتخابات، علاوه بر پیروزی در ایالت زادگاهش ایلی نوی و ایالت های ماساچوست، نیو جرزی، کان ِ تیکت، مریلند و دلاور، تا کنون، 70کالج انتخاباتی ِ این ایالت ها را از آن خود کرده است.


برنده نهایی انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، باید دست کم 270 رای از مجموع 538 رای ا عضای کالج انتخاباتی را از آن خود کند.


همچنین، بر اساس گزارش ها، صف های طولانی رای دهندگان و نیز اختلال در دستگاه های اخذ رای، باعث بروز مشکلاتی در چند ایالت شده است.


بر اساس نتایج نظر سنجی ها تا قبل از این رای گیری، باراک اوباما، نامزد حزب دموکرات از جان مک کین، رقیب جمهوری خواه خود، پیش بوده است.پیش بینی می شود دست کم 130 میلیون امریکایی در این انتخابات شرکت کنند.


در این انتخابات همچنین، تمامی 435 کرسی ِ مجلس نمايندگان و نیز 35 کرسی از یکصد کرسی سنا ، به رای گذاشته شده است .
XS
SM
MD
LG