لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۱۶

دولت بوش برای انجام مذاکرات نظامی با روسیه ابراز تمايل کرد


به گفته یک مقام ارشد آمریکايي، دولت جرج بوش امیدوار است به زودی گفت و گوهایی با روسيه درباره طرح های جدید کاهش سلاح های هسته ای و همچنین نگرانی های مسکو از برنامه استقرار سامانه دفاع موشکی در اروپا برگزار کند.


«جان رودJohn Rood» کفیل معاونت وزارت امورخارجه آمریکا در امور کنترل تسليحاتي گفت این پیشنهاد پیش از آن به مسکو فرستاده شد که «دمیتری مدودیف»رییس جمهوری روسیه خبر استقرار موشک های هسته ای روسیه در «کالینینگراد» را اعلام کند.


این اقدام روسیه در واکنش به تصمیم آمریکا مبني بر استقرار سامانه دفاع موشکی در جمهوری چک و لهستان ارزیابی شده است.


آقای «رود Rood» این تهدید رییس جمهوری روسیه را «مأیوس کننده» و «ناخوشایند» توصیف کرد ولی افزود ایالات متحده آمریکا همچنان مایل به گفت و گو با روسیه به منظور کاهش نگرانی هاست.


به گفته آقای «رود Rood» پیشنهاد جدید آمریکا شامل اجازه دسترسي داشتن مقام های روسی به سامانه دفاع موشکی آمریکا در جمهوری چک و لهستان است.


کفیل معاونت وزارت امورخارجه آمریکا در امور کنترل تسليحاتي ابراز اميدواري کرد که طی چند هفته آتی، دیداری با همتای روس خود «سرگئی ریابکوفSergei Ryabkov » برای بحث درباره پیشنهادهای جدید آمریکا داشته باشد.


بنا به گزارش ها، در حالی که تا حدود دو ماه ديگر دولت «باراک اوباما» بر سر کار می آید مشخص نیست که مسکو تا چه حد مايل به مذاکره با دولت جرج بوش است.


XS
SM
MD
LG