لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۳۹

ریچاردسون نامزد وزارت بازرگانی دولت اوباما شد


باراک اوباما، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، بیل ریچاردسون فرماندار ایالت «نیو مکزیکو» را به عنوان وزیر بازرگانی در کابینه اش برگزیده است. آقای اوباما خبر این گزینش را امروز، چهارشنبه، در کنفرانسی خبری در شیکاگو اعلام کرد.


رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفت: «زمان آن رسیده است که نه تنها برای خطرات اضطراری ِ اقتصادی چاره اندیشی کنیم، که باید برای یاری دادن به گسترش داد وستد آمریکاییان، کوشش برای شکوفایی اقتصادی در خود ِ آمریکا، و افزایش تلاش در راه تبلیغ شرکت های آمریکایی در سراسر جهان، شروع به شالوده ریزی کنیم. جوهر و هسته وظیفه وزیر بازرگانی همین است، و فرماندار ریچاردسون، با توجه به ژرفا و پهناوری تجربیاتش در خدمات دولتی، برای ایفای این نقش، به عنوان دیپلمات پیشتاز آمریکا در زمینه های اقتصادی، بگونه یی یگانه مناسب است.»

بیل ریچاردسون در دولت بیل کلینتن، رئیس پیشین جمهوری آمریکا، وزیر «سوخت» و نماینده واشینگتن در سازمان ملل متحد بود. آقای ریچاردسون، در سال جاری، خود را نامزد احراز مقام ریاست جمهوری آمریکا کرد اما بزودی از دور رقابت ها کناره گرفت، و آقای اوباما را برای احراز این مقام تایید کرد. او یکی از برجسته ترین سیاستمداران «هیسپانیک» یا اسپانیایی تبار آمریکاست.

XS
SM
MD
LG