لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۲۵

سقوط تنيس ايران به دسته سه آسيا – اقيانوسيه


هنگ کنگ با جوان ترين و کم تجريه ترين بازيکنش، بازی آخر را باخت

تيم تنيس مردان ايران با شکست دو بر سه در برابر تيم هنگ کنک در تهران، بار ديگر به دسته سوم تنيس جام ديويس منطقه « آسيا – اقيانوسيه » سقوط کرد.


مسئولان تنيس ايران، که حدود دو ماه پيش برای صعود به دسته اول مسابقه های جام ديويس دو قاره با تدارکی وسيع و اردويی بلند مدت در کيش، پيروزی بر کويت را وعده داده بودند، پس از شکست سنگين از اين حريف نوپای تنيس آسيا، برای بقا در دسته دوم به پيروزی بر تيم هنگ کنگ در تهران خوشبين بودند.


اما پس از دو شکست پياپی انفرادی در روز نخست، و يک پيروزی در مسابقه های دو نفره، سرنوشت بازی ها به مسابقه های انفرادی در روز يکشنبه کشيد.


در اين روز، با شکست دوم اشکان شکوفی، تنيس باز شماره يک ايران، کار تيم تنيس ايران تمام شد تا در مسابقه تشريفاتی آخر، هنگ کنگ با جوان ترين و کم تجريه ترين بازيکنش، بازی آخر را به روزبه کامران، تنيس بار جوان ايران۱-۶ و۲-۶ ببازد تا با حفظ تيم خود در دسته دوم، به شرق آسيا باز گردد .


حضور اکبری ها در روز آخر


در جريان سه روز مسابقه های تنيس ايران با هنگ کنگ، فدراسيون تنيس از چهره های ورزشی امروز و ديروز ايران، از جمله تقی اکبری و شيرزاد اکبری تنيس بازان مقتدر ايران دردهه پنجاه، برای تشويق تنيس بازان ايرانی دعوت کرده بود.


خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی راجع به شکست های اخير و سقوط تنيس ايران نسبت به گذشته نوشت : «متاسفانه نبود سرمايه‌گذاری و برنامه‌ريزی مدون درتنيس ايران درسال‌های گذشته ، ضربه های جبران ناپذيری را به اين رشته مفرح وارد کرده بود، به طوری که نوعی ياس و نااميدی در چهره تنيس ايران ديده می ‌شد.»


اين خبرگزاری در اشاره به قدرت تنيس ايران در سال های گذشته اذعان کرد « واقعيت اين است که ناکامی ‌ها و شکست‌های متعدد در عرصه‌های بين‌المللی تنيس باعث شده تا نتوان به آينده رشته ‌ای که در دهه ‪۷۰‬ميلادی درصدرقاره کهن قرار داشت، خوشبين بود.»


مصطفی صالح، سر مربی پيشين تيم ملی تنيس ايران، در گفت و گو با خبرگزاری ايرنا، علت پسرفت تنيس ايران را سوء مديريت می داند . صالح می گويد « واقعيت اين است که نمی توان با شعار و جوسازی کاذب در دنيای پيشرفته تنيس جهان رشد کرد. »

با شعار و جو سازی نمی توان رشد کرد


مصطفی صالح، سر مربی پيشين تيم ملی تنيس ايران، در گفت و گو با خبرگزاری ايرنا، علت پسرفت تنيس ايران را سوء مديريت می داند . صالح می گويد « واقعيت اين است که نمی توان با شعار و جوسازی کاذب در دنيای پيشرفته تنيس جهان رشد کرد. »


بازيکن پيشين تيم ملی تنيس ايران، در اين گفت وگو مسائل حاشيه‌ای کنار گذاشته شدن انوشا شاهقلی پيش از مسابقه با کويت را نمونه بارز بی‌برنامگی در تنيس ايران عنوان کرد.


اختلاف ميان اشکان شکوفی و انوشا شاهقلی با فدراسيون تنيس باعث شده بود تا تيم تنيس ايران با مسائل حاشيه ‌ای فراوانی خود را آماده رويارويی با تيم کويت کند به طوری که درابتدا شاهقلی از ترکيب تيم کنار گذاشته شد و شکوفی نيز با روحيه نامطلوبی گام به رقابت‌ها گذاشت.


XS
SM
MD
LG