لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۲۰

«آیت‌الله خامنه‌ای برای سومین بار ظرف یک ماه به قم سفر کرد»


دیدار آیت‌الله خامنه‌ای با برخی از مراجع در سفر ده‌روزه به قم
سایت های نزدیک به اصولگرایان خبر داده اند که رهبر جمهوری اسلامی «برای دومین بار» پس از سفر ده ‌روزه ۲۷ مهرماه خود به قم، بار دیگر به قم سفر کرده ‌است و هدف از این سفر «بازدید از چند تن از مراجع عظام» بوده ‌است.

پایگاه‌های خبری «خبر آنلاین» و «رجانیوز» در گزارش های مشابهی خبر داده اند که آیت‌الله خامنه‌ای در جریان سفر شنبه شب خود با آیت الله موسی شبیری زنجانی و آیت الله عبدالله جوادی آملی، از مراجع تقلید شیعه در قم، دیدار و گفت و گو کرده است.

از محتوای گفت‌وگوهای رهبر جمهوری اسلامی با این دو روحانی بلندپایه گزارشی مخابره نشده‌است.

آیت‌الله خامنه‌ای یک هفته پس از پایان سفر ده‌روزه خود به قم، برای دیدار با چند مرجع تقلید، بار دیگر به این شهر سفر کرده ‌بود.

وی در سفر دوم خود به قم با آیت‌الله مکارم شیرازی، نوری همدانی و جعفر سبحانی، سه مرجع تقلید نزدیک به محافظه‌کاران، دیدار کرد.

در سفر ده‌ روزه رهبر جمهوری اسلامی به قم، از میان ۲۰ مرجع تقلید صاحب رساله ساکن این شهر، ۱۲ نفر به ملاقات آیت‌الله خامنه‌ای رفتند و هشت تن دیگر حاضر به دیدار با رهبر جمهوری اسلامی ایران نشدند.

موسی شبیری زنجانی و عبدالله جوادی آملی در جریان سفر ده‌روزه آیت‌الله خامنه‌ای به قم نیز با او دیدار کرده‌بودند.

گزارش های حاکی است که در آن سفر درخواست آیت‌الله شبیری زنجانی از رهبر جمهوری اسلامی برای آزادی علی شکوری راد، از فعالان اصلاح‌طلب که بازداشت شده بود، بلافاصله از سوی رهبر جمهوری اسلامی اجابت شد و این عضو ارشد حزب مشارکت ایران اسلامی از زندان آزاد شد.

از مراجع سنتی قم و نیز مراجع تقلید نزدیک به اصلاح‌طلبان که در آن سفر به دیدار آیت‌الله خامنه‌ای نرفتند می‌توان به آیت‌الله وحید خراسانی، آیت‌الله موسوی اردبیلی و آیت‌الله صانعی اشاره کرد.

در این میان عدم دیدار آیت‌الله وحید خراسانی با رهبر جمهوری اسلامی خبرساز شد چرا که به گفته کارشناسان مسائل حوزوی این مرجع تقلید ساکن قم از مراجع طراز اول جامعه دینی سنتی ایران است و علاوه بر آن با صادق لاریجانی، رئیس کنونی دستگاه قضایی ایران که منصوب آیت‌الله خامنه‌ای است، نیز پیوند سببی دارد.

آیت‌الله خامنه‌ای در سفر ده‌روزه خود با عده‌اى از طلاب و دست‌اندركاران حوزه علميه نیز ملاقات داشت و در اين ديدارها از كسانى كه با كاربرد عبارت «حكومت آخوندى» به گفته او «سعى در منزوى كردن روحانيت انقلابى دارند»، انتقاد كرد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG