لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۲۳

قهرمانی مهرام در پیکارهای بسکتبال غرب آسیا


حامد سهراب‌نژاد از بازیکنان تیم بسکتبال مهرام
دو تیم ایرانی در رقابت‌های باشگاهی بسکتبال غرب آسیا که روز شنبه اول فروردین ماه در امان پایتخت اردن پایان گرفت، خوش درخشیدند و یک قهرمانی و یک مقام سوم را از آن خود کردند.

در چارچوب این دوره از مسبقات باشگاهی غرب آسیا، تیم بسکتبال مهرام ایران با پیروزی ۹۶ بر ۸۵ بر تیم زین اردن به مقام قهرمانی باشگاه‌های غرب آسیا در امان، پایتخت اردن دست یافت.

علاوه بر این تیم صبا مهر مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها که نتوانست به دیدار پایانی راه یابد با در مسابقه رده‌بندی در یک بازی نزدیک با نتیجه ۹۱ بر ۸۸ تیم الریاضی لبنان را شکست داد و به مقام سوم دست یافت.

مهرام، قهرمان این دوره از رقابت‌ها، پیش از این در یک چهارم پایانی با پیروزی ۱۱۲ بر ۸۳ برابر الکرخ عراق به نیمه نهایی راه یافته بود، برای رسیدن به دیدار پایانی با نتیجه ۶۹ بر ۵۶ از سد تیم الریاضی لبنان گذشت.

در مرحله گروهی این رقابت‌ها مهرام ابتدا تیم المتحد لبنان را ۹۴ بر ۸۲ شکست داد. در مسابقه بعدی الاهلی یمن را ۱۰۰ بر ۶۴ مغلوب کرد و سپس ۸۳ بر ۶۴ بر ادتودوکس اردن پیروز شد تا به یک چهارم پایانی راه یابد.

صبا مهر، قهرمان پیشین این رقابت‌ها، نیز که در مرحله گروهی ۸۸ بر ۹۷ از الریاضی شکست خورده بود، اما در مسابقه رده‌بندی این شکست را جبران کرد.

صبا پس از آن، در مسابقه نیمه پایانی با نتیجه ۸۳ بر ۷۵ از تیم زین اردن شکست خورد و نتوانست مسابقه پایانی را به صورت تمام ایرانی در برابر مهرام برگزار کند.

تیم بسکتبال صبا در مرحله گروهی ابتدا ۹۸ بر ۵۶ بر الکرخ عراق پیروز شد. در مسابقه بعدی تیم الجیش سوریه را ۸۶ بر ۶۹ شکست داد و پس از آن ۷۸ بر ۷۶ بر زین اردن پیروز شد.

این تیم همچنین برای راهیابی به دیدار نیمه پایانی، در مرحله یک چهارم پایانی ۸۲ بر ۷۶ المتحد لنبان را پشت سر گذاشته بود.

مسابقه‌های قهرمانی باشگاه‌های غرب آسیا با حضور ۱۰ تیم باشگاهی از کشورهای ایران، اردن، لبنان، سوریه، عراق و یمن در تالار امیرحمزه ورزشگاه بین‌المللی شهر امان، برگزار شد و ۱۰ تیم شرکت کننده در این مسابقات در مرحله گروهی در دو گروه به صورت دوره‌ای با یکدیگر پیکار کردند.

کشورهای عراق و یمن در این دوره از مسابقات تنها یک نماینده باشگاهی داشتند.
XS
SM
MD
LG