لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۳۹

نقدی: کسی که میلیاردها وثیقه می‌آورد، منادی اصلاحات نیست


سرتیپ پاسدار محمدرضا نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفین
سرتیپ پاسدار محمدرضا نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفین، روز پنجشنبه، هفتم دی ماه، در همایش تجلیل از حماسه ۹ دی، ‌با حمله به اصلاح طلبان، گفته «آدمی که جرم و جنایت می‌کند و وقتی پای وثیقه به میان می‌آید، ‌میلیاردها تومان وثیقه می‌آورد، ‌نمی‌تواند منادی اصلاحات باشد.»

به گفته رییس سازمان بسیج مستضعفین، میلیاردها تومان وثیقه برای به گفته او «آنها»، «پول تو جیبی بچه های شان» است.

اگرچه آقای نقدی نامی از کسی به میان نیاورده، ‌اما به نظر می‌رسد اشاره او به آزادی موقت مهدی هاشمی، ‌فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی است که پس از تحمل ۸۴ روز بازداشت با سپردن وثیقه ده میلیارد تومانی، روز یکشنبه ۲۶ آذر ماه، از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا نقدی، در بخش دیگری از سخنان خود در همایش تجلیل از ۹ دی، بدون آنکه نامی از اکبرهاشمی رفسنجانی آورده باشد، عملکرد او و دیگر اصلاح‌طلبان را نقد کرده است.

به گفته رییس سازمان بسیج مستضعفین، «انسان‌هایی که بعد از پیروزی انقلاب به سراغ تجمیع و خودمحوری کشیده می‌شوند تهدید بزرگی برای انقلاب شمرده می‌شوند.»

محمدرضا نقدی ادامه داده است که «این افراد از همراهی و مشارکت در انقلاب و مصاحبت با امام به عنوان یک ابزار برای کسب ثروت و قدرت استفاده کردند.»

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفته است: «حرف آنها این بود که قدرت را بین خودمان تقسیم کنیم و با تشکیل چند حزب نگذاریم قدرت از دست ما خارج شود.»

آقای نقدی سپس با انتقاد به شعارهای «اصلاحات»، «خصوصی‌سازی» و «آزادی احزاب» گفته است: «منظور آنها از خصوصی سازی یعنی همه چیز را از دولت گرفته و در اختیار چند نفر معدود قرار دهیم.»

به گفته رییس سازمان بسیج مستضعفین، «اصلاحاتی که توسط یک عده مفت خور گردن کلفت که ثروت برای خودشان جمع کرده‌اند و می‌خواهند حاکمیت را از مردم بگیرند به درد خودشان می‌خورد و اصلاحات را باید افراد دلسوز و درد کشیده انجام دهند.»

محمدرضا نقدی در ادامه با اشاره به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ که اصولگرایان آن را «فتنه» می‌نامند، گفت: «در فتنه ۸۸ تمام روسای جمهور کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران حرف زدند و با پول‌های خود شبکه‌های خرابکاری راه انداختند و گرد و غباری ایجاد کردند که باعث گمراه شدن مسیر شد و برخی دیگر از پیاده نظام آنها در خیابانها مشغول آتش زدن اموال عمومی شدند.»

نقدی در پایان سخنان خود بار دیگر تاکید کرد که «هر کسی با این افراد مرزبندی نکند، فتنه گر است.»

آیت الله محمد موسوی خوئینی‌ها، عضو ارشد مجمع روحانوین مبارز پیش تر در واکنش به سخنان افراد نزدیک به جریان اصولگرا که برای بازگشت اصلاح‌طلبان به قدرت سیاسی و شرکت در انتخابات خواستار اعلام برائت و بیزاری آنها از به گفته آنها «فتنه‌گران» شده بودند، گفته بود: «می‌گویند اگر می‌خواهید در انتخابات شرکت کنید باید از فتنه ابراز بیزاری کنید. ابراز بیزاری یعنی چه؟ یعنی از آقایان مهندس موسوی و حجت‌الاسلام کروبی تبری بجوییم؟»

او گفته بود که «می‌گویند از آقای خاتمی اعلام برائت کنید. تازه ول‌کن هم نیستند. از این سه تن [موسوی، کروبی و خاتمی] که ابراز برائت کردید می‌گویند از دیگران هم ابراز برائت کنید، از آنها که زندانی هستند هم ابراز برائت کنید وآخرش هم می‌گویند از خودتان و از گذشته‌تان هم اعلام بیزاری کنید. یعنی باید از همه اینها ابراز برائت کنید تا شما را قبول کنند. مرده شوی این قبول کردن را ببرد.»

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان دو هفته پیش و پس از انتشار سخنان آیت الله موسوی خوئینی‌ها تاکید کرد که معترضان به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و کسانی که از این معترضان «برائت نجسته‌اند و آنها را تایید کردند» امکان حضور در انتخابات را ندارند.

این در حالی است که حبیب الله عسگراولادی، عضو ارشد حزب موئتلفه اسلامی، ‌تاکید کرده است که نامزدهای معترض انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ را «اهل فتنه» نمی‌داند و صرفا معتقد است «اهل فتنه آنها را محاصره کرده‌اند».

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG