لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ تهران ۱۳:۴۳

سپاه از دستگیری یک «تیم تروریستی» در خوزستان خبر داد


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از دستگیری یک «تیم تروریستی» در روزهای آغازین سال در استان خوزستان خبر داده و اعلام کرده است که این گروه با هدف بمبگذاری و خرابکاری وارد ایران شده بودند.

خبرگزاری فارس٬ نزدیک به سپاه پاسداران، روز دوشنبه ۱۸ فروردین‌ماه به نقل از روابط عمومی سپاه گزارش داد که این نهاد پیشتر اطلاعاتی در خصوص «سرویس‌های جاسوسی وابسته به بیگانه» دریافت کرده بود که به گفته سپاه، «تیمی عملیاتی» را سازماندهی و «برای اقدامات تروریستی و خرابکارانه» به ایران اعزام کرده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است که به دنبال یک سری «عملیات پیچیده اطلاعاتی و شناسایی٬ رصد و کنترل اعضای تیم مذکور در خارج از مرزها٬ پس از ورود آنان به کشور در روزهای آغاز سال جدید٬ نیروهای اطلاعاتی سپاه ولی‌ عصر استان خوزستان در عملیاتی سریع‌ آن‌ها را غافلگیر و دستگیر کردند».

فارس گزارش داده است: «تروریست‌ها در چارچوب یک پروژه عملیات روانی٬ با هدف بمب‌گذاری خرابکاری در برخی اماکن و مقرهای حساس٬ شناسایی٬ ترور و ایجاد فضای رعب و وحشت و ناامنی در جامعه٬ تحت چتر حمایتی سرویس‌های جاسوسی دشمنان ملت ایران وارد کشور شده‌ بودند.»

جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر٬ از جمله در دروان انتخابات ریاست جمهوری اخیر٬ بارها از بازداشت افرادی به اتهام تلاش برای جاسوسی و سازماندهی عملیات تروریستی در ایران خبر داده است.

در همین خصوص از جمله مردادماه سال گذشته اعلام شد که یک فرد مظنون به جاسوسی برای اسرائیل در کرمان بازداشت شده است.

تیرماه سال گذشته نیز وزارت اطلاعات از کشف یک «شبکه تروریستی» در استان فارس خبر داد و اردیبهشت‌ماه ۹۲ و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نیز این وزارتخانه از بازداشت اعضای دو گروه «تروریستی» خبر داد که «قصد وارد کردن سلاح» به ایران را داشتند.

این‌بار نیز به گفته سپاه پاسداران، گروه دستگیر شده در خوزستان با خود تجهیزاتی نظیر «محموله‌های آماده انفجار٬ بمب‌های چسبان و کنار جاده‌ای٬ تلفن همراه و سامانه‌های ارتباطی مجهز به رمزنگاری در فضای مجازی و اینترنت» حمل می‌کردند که همگی توسط سپاه ضبط شده است.

سپاه پاسداران می‌گوید تمام افراد بازداشت شده در اظهارات اولیه خود به ارتباط و سازماندهی هسته تروریستی توسط سرویس‌های جاسوسی تحت حمایت دشمنان فرامنطقه‌ای اعتراف کرده‌اند.

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG