لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ تهران ۰۵:۱۴

نایب رئیس خبرگان موسوی و کروبی را «ضد انقلاب» دانست


آیت‌الله محمد یزدی، نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری و رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه
نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری روز سه‌شنبه در حمله‌ای تازه به رهبران مخالفان در ایران اعلام کرد که «سران فتنه» را باید «ضد انقلاب» دانست، زیرا آن‌ها «در برابر نظام و رهبری ایستاده‌اند».

او همچنین اخطار کرد که اگر رهبران مخالفان حکومت در ایران به دست مردم بیفتند «تکه‌تکه می‌شوند».

به گزارش خبرگزاری نیمه‌رسمی فارس، آیت‌الله محمد یزدی روز سه‌شنبه در همایشی در قم با اشاره به وضعیت کشور در سال گذشته و «شکل‌گیری فتنه» تأکید کرد که امروز دیگر مسئله «فتنه» مطرح نیست و بحث «ضد انقلاب» در میان است.

او گفت: «دیگر نباید سران فتنه را سران فتنه نامید، بلکه باید آن‌ها را ضد انقلاب دانست، چرا که در برابر نظام و رهبری ایستادند.»

وی افزود: «اگر مردم دست‌شان به این افراد برسد آن‌ها را تکه‌تکه می‌کنند.»

سران فتنه عنوانی است که در ادبیات حکومت جمهوری اسلامی به رهبران مخالفان به ویژه میرحسین موسوی، مهدی کروبی، و محمد خاتمی اطلاق می‌شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه تصریح کرد: «ملت در ارتباط با اصل نظام با هیچ‌کس شوخی ندارد و اگر ببیند که کسی بخواهد در برابر دین، نظام و امام ایستادگی کند، به مقابله با او خواهد پرداخت.»

آیت‌الله یزدی همچنین تأکید کرد که مردم همواره مدافع انقلاب و نظام اسلامی هستند و افزود که «چند نفر که پارچه سبز به دست ببندند» نمی‌توانند نظام را به هم بریزند.

علاوه بر این، علیرضا زاکانی، نماینده مردم تهران، نیز روز سه‌شنبه اقدامات «خط نفاق جدید یا همان سران فتنه» را «جنایت بزرگ» دانست و اظهار کرد که تلاش این افراد برای «مخدوش» نشان دادن حکومت جمهوری اسلامی «بالاترین هتک حرمت ممکن» به نظام بود.

وی با اظهار این ‌که «فتنه ۸۸ نزدیک به دو سال کشور را در شرایط ویژه قرار داد»، تأکید کرد که این جریان کوشید تا «حق مردم را در تعیین سرنوشت خود» نادیده گرفته و با مطرح کردن «اتهام شرم‌آور تقلب» نظام و ارکان انقلاب را مورد «اهانت» قرار دهد.

نماینده مردم تهران افزود که فضای «هتک حرمت گسترده» این جریان نسبت به «نظام و مردم مظلوم ایران» فراموش‌شدنی نیست و «سران فتنه» به شدت محکوم هستند.

هواداران نظام جمهوری اسلامی مدعی‌اند که ده‌ها میلیون نفر از مردم ایران هم‌صدا با آنها خواهان محاکمه این شخصیت‌های پیشین نظام جمهوری اسلامی هستند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی پس از ۲۵ بهمن از سوی حکومت در حصر خانگی قرار گرفتند، اما در حال حاضر مشخص نیست که آقایان موسوی و کروبی و همسران‌شان در کجا و تحت چه شرایطی نگهداری می‌شوند.

دیدن نظرات (۹)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG