لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۴۴

روسیه مانع ورود رئیس شورای اطلاع‌رسانی آمریکا به این کشور شد


جف شل به همراهان خود گفته که ماموران امنیتی در فرودگاه مسکو به او گفته‌اند که او تا پایان عمر امکان ورود به روسیه را ندارد.

روسیه با بازداشت چند ساعته جف شل، رئیس شورای اطلاع‌رسانی بین‌المللی آمریکا (بی‌بی‌جی) در فرودگاه، از ورود او به مسکو جلوگیری کرده است.

بی‌بی‌جی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده که آقای شل ساعتی پیش از نیمه شب ۲۳ تیر با پاسپورت معتبر و ویزای رسمی روسیه از پراگ، پایتخت جمهوری چک وارد فرودگاه شرمتیوو مسکو شد اما برای چند ساعت در یک اتاق زندانی و از ورود او به روسیه جلوگیری شد.

در این اطلاعیه آمده که رئیس بی‌بی‌جی سپس بدون ارائه هیچ توضیحی، توسط ماموران امنیتی روسیه به هواپیمایی که از مسکو عازم آمستردام در هلند بود، انتقال داده شد.

آقای شل همچنین ریاست گروه رسانه‌ای ان‌بی‌سی‌یونیورسال را نیز بر عهده دارد.

جف شل به همراهان خود گفته که ماموران امنیتی در فرودگاه مسکو به او گفته‌اند که او تا پایان عمر امکان ورود به روسیه را ندارد.

مقام‌های بی‌بی‌جی صبح چهارشنبه با جان تفت، سفیر ایالات متحده آمریکا در روسیه دیدار کرده و از سفارت آمریکا و وزارت امور خارجه این کشور به علت سرعت عمل در توجه به مسئله تشکر کرده‌اند.

هیئت مدیره شورای اطلاع‌رسانی بین‌المللی آمریکا (بی‌بی‌جی)، یک آژانس خبری مستقل دولت ایالات متحده آمریکاست که بر فعالیت رسانه‌های غیرنظامی آمریکا در جهان نظارت می‌کند.

صدای آمریکا و رادیو اروپای آزاد / رادیو آزادی زیر نظر بی‌بی‌جی فعالیت می‌کنند.

رادیو فردا، سرویس ایران رادیو اروپای آزاد / رادیو آزادی است. بودجه این رادیو از محل کنگره ایالات متحده آمریکا تامین می‌شود.

ممانعت از ورود رئیس بی‌بی‌جی به روسیه همزمان با گزارش‌ها از آزار و اذیت پرسنل دفتر روسیه رادیو اروپای آزاد / رادیو آزادی در مسکو توسط ماموران امنیتی روسیه رخ داده است.

آمریکا همچنین می‌گوید که ماموران امنیتی روسیه در مواردی به ایجاد مزاحمت برای کارکنان سفارت ایالات متحده در مسکو پرداخته‌اند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG