لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۲۵
به دنبال حادثه جمعه شب گذشته در پارک ارم تهران که به مصدومیت شدید سه دختر جوان انجامید نمایندگان شورای شهر خواستار تعطیلی شهر بازی این مجموعه تفریحی شدند.

ساعت ۳۰: ۲۲ شب ۲۰ اردیبهشت، خارج شدن دستگاهی به نام «موش دیوانه» از ریل و سقوط آن موجب جراحت و آسیب جدی شدید سه دختر جوان ۲۴ ، ۲۵ و ۲۸ ساله به نام‌های نگار، رکسانا و مانیا شد.

برخی منابع خبری در ایران نقص فنی و فرسوده بودن دستگاهی به نام «موش دیوانه» را دلیل این اتفاق ناخوشایند عنوان کرده‌اند.

خبرگزاری ایسنا عصر یکشنبه گزارش داد که با گذشت بیش از ۳۶ ساعت از وقوع حادثه در شهربازی پارک ارم، همچنان دلیل قطعی وقوع آن نامشخص است و آن طور که مدیرکل استاندارد استان تهران می گوید، شاید روز دوشنبه نتایج تحقیقات درباره دلیل وقوع این حادثه اعلام شود.

به گزارش ایسنا، سه دختر جوان از ناحیه کمر و گردن دچار آسیب‌ دیدگی شدید شده‌اند و شکستن دنده یکی از آنان به نام «مانیا» سبب خونریزی شدید ریه‌ او شده، همچنین صدمه سنگین به نخاع «نگار»، دیگر آسیب دیده این حادثه وارد شده است.

پس از انتقال با تاخیر سه مصدوم به اورژانس بیمارستان حضرت رسول تهران، بر اساس آنچه که از سوی خانواده‌ این دختران رسیدگی نامناسب به وضعیت فرزندان‌شان اعلام شده، نگار و رکسانا به بیمارستان آسیا و مانیا به بیمارستان نورافشار منتقل شد که در این دو بیمارستان درمان دختران حادثه دیده آغاز شده و آنها تحت جراحی قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا با وجود این، اوضاع برخی از آنان نامناسب است و ممکن است حتی امکان راه رفتن نیز برای یکی از آنان وجود نداشته باشد.

مدیرعامل پارک ارم در گفت و گو با ایسنا مدعی شده که تمامی تجهیزات پارک ارم استاندارد است.

در همین حال مرتضی طلایی نایب رييس شوراي شهر تهران روز یکشنبه از درخواست اعضای شورای شهر از دادستان تهران برای پلمب پارك ارم خبر داد.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با اشاره به این حادثه گفت: در نشست شورا اين موضوع بررسی شد و اعضای شورا با توجه به فرسوده بودن اين مجموعه از دادستان درخواست كردند مانع فعاليت پارك ارم شود.

روز شنبه نيز معصومه آباد، رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران به خبرگزاری مهر گفت شهربازي ارم كه تنها شهر بازی پايتخت است، تجهيزات فرسوده دارد و با توجه به حوادثی كه در اين پارك رخ مي دهد، شورا می‌تواند درخواست متوقف شدن فعاليت اين شهربازی را ارایه کند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG