لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۱۷:۴۴

پالتو پوست اهدا شده توسط ماریا کری ناپدید شد


ماريا کری ۳۶ ساله که اخيرا به موفقيتی تازه در دنيای تجارت موسيقی دست يافته، نتوانست با آثار جديدش، فروغی در مراسم مهم «جوايز موسيقی آمريکا» داشته باشد.
يک پالتو پوست هفت هزار و ۵۰۰ دلاری که توسط ماريا کری، ستاره موسيقی پاپ به فقرای مغولستان اهدا شده بود، ناپديد شده است.

يک گروه مدافع حقوق حيوانات که طرح اهدای پالتو پوستهای زنانه به فقرای مغولستان را اجرا می کند، خبر گم شدن پالتو پوست گران قيمت ماريا کری را اعلام کرد.

اين پالتوهای پوست، به مردمی اهدا می شود که در زمستان های سرد کوهستان های مغولستان، با فقری شديد دست و پنجه نرم می کنند و خطر مرگ بر اثر سرما آنها را تهديد می کند.

سخنگوی انجمن حامی حيوانات به خبرگزاری رويتر گفت که ماريا کری، اين پالتو که از پوست سمور تهيه شده را از يک هوادار ثروتمند هديه گرفته بود و همصدا با جنبش مقابله با پوشيدن اين پالتوها، آن را به فقرای مغولستان اهدا کرد.

به گفته اين سخنگو، پالتوی ماريا کری به سوئيس فرستاده شد تا از آنجا به مغولستان ارسال شود؛ چرا که در اجرای اين پروژه، انجمن حمايت از حيوانات سوئيس نيز مشارکت دارد و پالتوها از آن کشور به مقصد فرستاده می شوند.

هرچند که هرساله به همين شکل، هزاران پالتو پوست زنانه به دست بی خانمانان و فقرای مغولستان می رسد، اما پالتوی خواننده آمريکايی هيچ گاه به مقصد نرسيد.

انجمن مجری اين طرح، در مغولستان زنانی را استخدام کرده تا پالتو پوست های اهدايی را بشکافند و آنها را به نوارهای باريک تبديل کنند. اين نوارهای باريک در اختيار کوچ نشينان قرار می گيرد و آنها در دوختن لباس سنتی خود می توانند از آن استفاده کنند و البته ديگر نياز نخواهند داشت که حيوانات را شکار کنند.

ماريا کری ۳۶ ساله که اخيرا به موفقيتی تازه در دنيای تجارت موسيقی دست يافته، نتوانست با آثار جديدش، فروغی در مراسم مهم «جوايز موسيقی آمريکا» داشته باشد.

هرچند که او در سه رشته نامزد دريافت جايزه بود اما داوران «جوايز موسيقی آمريکا» او را در هيچ رشته ای، شايسته دريافت جايزه تشخيص ندادند.
XS
SM
MD
LG