لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۱۴

انتخاب اسم موسولینی؛ ۱۵۰۰ یورو جایزه


پدرومادرهای ایتالیایی که اسم بنیتو موسولینی، دیکتاتور ایتالیا در زمان جنگ جهانی دوم، یا همسر او را روی بچه‌های خود بگذارند ۱۵۰۰ یورو جایزه می‌گیرند.


یک حزب راست افراطی در ایتالیا به نام «جنبش اجتماعی شعله سه‌رنگ» به پدرومادرها در پنج روستا در جنوب ایتالیا پیشنهاد داده است که در صورتی که نام بنیتو یا راشل، همسر موسولینی، را روی پسرها یا دخترهای خود بگذارند ۱۵۰۰ یورو دریافت خواهند کرد.


وینچنزو مانکوزی، یکی از مقامات این حزب، نژادپرستانه بودن پیشنهاد حزبش را رد می‌کند و می‌گوید این اسم‌ها را فقط برای این انتخاب کرده‌اند که اسم‌های «قشنگی» هستند.


به گفته آقای مانکوزی، حزب او این اسم‌ها را «کاملا اتفاقی» انتخاب کرده است.


۱۵۰۰ یورو، تفریبا معادل ۱۹۰۰ دلار، فقط به کسانی داده می‌شود که کودک‌شان در سال ۲۰۰۹ به دنیا بیاید. یکی از والدین نیز حتما باید ایتالیایی باشد.


او می‌گوید این پیشنهاد را برای این مطرح کرده‌اند که به ریشه‌های جنبش خود ادای احترام کنند و اسم‌هایی را زنده نگه دارند که دیگر به‌ندرت در ایتالیا استفاده می‌شوند.


اما مسأله این است که دو اسم «بنیتو» و «راشل» فقط یک چیز را به یاد ایتالیایی‌ها می‌آورند: دیکتاتور سابق ایتالیا و هم‌پیمان هیتلر، و همسر او.


پنج روستای مورد نظر این حزب دست راستی ایتالیا در منطقه باسیلیکاتا واقع‌اند و میزان زادوولد در آنها بسیار پایین و نرخ فقر بالاست.


۱۵۰۰ یورو، تفریبا معادل ۱۹۰۰ دلار، فقط به کسانی داده می‌شود که کودک‌شان در سال ۲۰۰۹ به دنیا بیاید. یکی از والدین نیز حتما باید ایتالیایی باشد.


مقامات حزب همچنین از این پدرومادرها خواسته‌اند با این پول برای بچه‌های خود گهواره و لباس و غذا بخرند.


بنیتو موسولینی، ملقب به «دوچه» و از بنیانگذاران فاشیسم در ایتالیا، در اواخر جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ در حال فرار به سوییس به چنگ پارتیزان‌های کمونیست ایتالیا افتاد و به اتفاق همسرش تیرباران شد.


پارتیزان‌ها جسد او را در شهر میلان در کنار پمپ بنزینی از پا آویزان کردند تا سقوط او برای همه مسجل شود.
XS
SM
MD
LG