لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ تهران ۱۸:۳۰

رافائل نادال، قهرمان ایندین ولز مسترز ۱۰۰۰


رافائل نادال
اندی موری بریتانیایی به دست رافائل نادال اسپانیایی از پای در آمد تا تنیس‌باز شماره یک جهان با برتری شش بر یک و شش بر دو برنده و قهرمان تنیس ایندین ولز مسترز ۱۰۰۰ شود.

در این میان باد شدید ناگهانی در منطقه گرم کالیفرنیا شرایط ویژه‌ای فراهم آورد و به میزان گسترده‌ای از زیبایی بازی آن طور که پیش‌بینی می‌شد کاست.

رافائل نادال سریع‌تر از حریفی ظاهر شد که یک روز پیش از این راجر فدرر سوئیسی را شکست داده بود. این بار نادال ست نخست را در عرض ۴۱ دقیقه و با برتری شش بر یک پشت سر گذاشت.

نادال از پیروزی‌اش خشنود بود. این دومین قهرمانی او در ایندین ولز پس از پیروزی در سال ۲۰۰۷ به شمار می‌رود.
اندی موری که با درخشش در سال ۲۰۰۹ تا رده چهارم جهانی پیش آمده است، در دومین ست مقاومت بیشتری نشان داد، اما بار دیگر درهم شکست.

موری به عنوان تنیس‌باز شماره یک بریتانیا گفت: «او بی‌تردید سزاوار پیروزی بود. نادال در شرایط سخت بازی باارزشی کرد و با مسائل باورنکردنی به خوبی کنار آمد. متاسفانه من نتوانستم خوب عمل کنم، اما با شروع خوبی که در این سال داشتم، امیدوارم بتوانم این خوبی را تداوم دهم و در رده‌بندی جهانی پیش بروم.»

نادال از پیروزی‌اش خشنود بود. این دومین قهرمانی او در ایندین ولز پس از پیروزی در سال ۲۰۰۷ به شمار می‌رود. او در شروع فصل تاره تنیس کار را با قهرمانی در مسابقات اوپن استرالیا در ژانویه آغاز کرد. نادال گفت: «من در استرالیا قهرمان شدم، این جا هم پیروز شدم. از همه چیز خشنودم.»

اندی موری در مرحله نیمه پایانی با پیروزی دو بر یک بر راجر فدرر (شش بر سه،‌شش بر چهار، شش بر یک) امید بسیار داشت که با پیروزی بر نادال تورنمنتی رویایی را به اتمام برساند.

او بعد از پیروزی در ست نخست و شکست در ست دوم در برابر فدرر، در ست سوم نمایش باشکوهی داشت و در برابر تنیس‌بازی با رکورد ۱۳ قهرمانی در گراند اسلم به برتری کامل رسید.

موری ۲۱ ساله در برابر فدرر بار دیگر بازی دفاعی محکمی داشت و تنیس‌باز شماره دو جهان را به اشتباه‌های پیاپی وادار ساخت.

اما در شرایط جوی نامناسب مسابقه فینال، نادال حریفی متفاوت با فدرر بود.

رافائل نادال در مرحله نیمه پایانی با پیروزی شش بر چهار و هفت بر شش اندی رادیک، از آمریکا را از راهیابی به مسابقه پایانی جام ناامید کرد.
XS
SM
MD
LG