لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۹:۱۹

رییس قوه قضاییه مانع دستگیری نماینده سابق مجلس شد


محمد دادفر نماينده اصلاح طلب مجلس ششم ، عضو شورای سياستگذاری سازمان دانش آموختگان ايران ادوار تحکيم وحدت نيز هست.
در پی اعتراض به اجرای حکم حبس محمد دادفر، یکی از نمایندگان سابق مجلس، رییس قوه قضاییه در نامه ای به دادستان تهران مانع دستگیری وی شد.

پیش از این اعلام شده بود که محمد دادفر، نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی بر اساس حکم حبسی که ۵ سال پيش برای او صادر شده است، روز سه شنبه دستگیر خواهد شد تا برای گذراندن دوره حبس خود به زندان منتقل شود.

نماينده مردم بوشهر در مجلس ششم به اتهام انتشار مقاله ای تحت عنوان «العاذر نباشيم» در روزنامه همبستگی و انتقاد از قوه قضائيه مبنی بر کم کاری در رسيدگی به حوادث کوی دانشگاه ، ۵ سال پيش به هفت ماه حبس تعزيری و پرداخت جزای نقدی محکوم شد. در آن زمان آقای دادفر مخبر کميسيون اصل ۹۰ مجلس ششم بود.

اعلام خبر اجرای حکم حبس وی اعتراض بسیاری از سیاستمداران اصلاح طلب را در پی داشت.

جمعی از شخصيت های سياسی، فرهنگی و دانشجويی در بيانيه ای تاکيد کردند: « زندانی کردن محمد دادفر تهديد همه نمايندگان منتخب ملت به عدم مصيونيت قضائی است حتی در مواردی که به طرح ديدگاه ها تحليل ها و نظراتشان پيرامون امور جاری کشور مربوط می شود.»

بهاءالدين ادب، از نمايندگان اصلاح طلب مجلس ششم، با انتقاد از اين اقدام قوه قضائيه گفت: «مسئولان می گويند که آزادی بيان در ايران وجود دارد ولی به نظر می رسد که آزادی پس از بيان نظر وجود ندارد.»محمد دادفر نماينده اصلاح طلب مجلس ششم ، عضو شورای سياستگذاری سازمان دانش آموختگان ايران ادوار تحکيم وحدت نيز هست.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG