لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۱:۰۸

آزادی حمل اسلحه، آمار قتل را افزایش می دهد


مطالعات جدید، حمل سلاح گرم را در کشوری که آزادی دسترسی به اسلحه یک مسئله بسیار مهم سیاسی مححسوب می شود، نقد می کنند.
بر خلاف آن چه طرفداران حمل اسلحه در ایالات متحده در مورد ایجاد امنیت بیشتر در صورت آزاد بودن حمل اسلحه گرم می گویند، تحقیقات نشان می دهد، مقدار خشونت و قتل در ایالت هایی که حمل اسلحه در آن ها آزاد است بیشتر از دیگر ایالت ها است.

به گزارش خبرگزاری رویترز بر اساس آخرین آمار رسمی منتشر شده در آمریکا، در ایالت هایی که مردم بیشتری در آن ها به سلاح گرم دسترسی دارند، تعداد قتل، از جمله قتل کودکان بیشتر از دیگر ایالت ها است.

مطالعات جدید، حمل سلاح گرم را در کشوری که آزادی دسترسی به اسلحه یک مسئله بسیار مهم سیاسی مححسوب می شود، نقد می کنند.

در حال حاضر یک سوم مردم امریکا اسلحه گرم در اختیار دارند.

متیو میلر،، سرپرست گروه مطالعاتی می گوید: «تحقیقات ما نشان می دهد، که یکی از دلایل مهم قتل کودکان و افراد بالغ، چه در خانه و چه در خیابان ها، می تواند در اختیار داشتن سلاح گرم باشد.»

گروه متیو میلر، دویست هزار نفر از مردم آمریکا در ۵۰ ایالت این کشور را مورد مطالعه قرار داده اند و به این نتیجه رسیده اند که در ایالت هایی که حمل اسلحه در آن ها معمول تر است، قتل ۶۰ درصد بیشتر از دیگر ایالت هاست.

این آمار نشان می دهد که در ایالت هایی که بیشترین مقدار اسلحه در اختیار شهروندان آن است، تعداد قتل ها ۱۱۴ درصد بیشتر از دیگر ایالت ها است.

بنا به این آمار بیشتر از ۲۰۰ ملیون قبضه اسلحه گرم در اختیار شهروندان آمریکایی است. در ماه سپتامبر گذشته پلیس فدرال آمریکا ااعلام کرد، خشونت و تبه کاری در سال ۲۰۰۵ میلادی برای اولین بار در طول چهار سال گذشته، بیشتر از دو درصد رشد کرده است.

آزادی خرید و فروش و در اختیار داشتن اسلحه گرم یکی از مهم ترین بحث های سیاسی و اجتماعی در داخل آمریکا است.

در بسیاری از ایالت ها سیاست نمایندگان در قبال این مسئله، از جمله برنامه های انتخاباتی به شمار می رود و بر آرای دریافتی تاثیرگزار است. مطالعا جدید توسط گروهی از محققین سلامت عمومی در دانشگاه هاروارد انجام شده است.
XS
SM
MD
LG