لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۰:۲۹

صفحه فیس بوک وزارت خارجه آمریکا گزیده هایی از سخنان باراک اوباما در مراسم سالانه «دعای ملی» (پنجم ژانوئیه) را منتشر کرده است:

​ ايالات متحده يکی از مذهبی ترين کشورهای دنيا است، بسيار مذهبی تر از اغلب کشورهای پيشرفته غربی. يکی از دلايل آن اين است که بنيانگذاران ما
،خردمندانه، جدايی دين از سياست را پذيرفته اند.

دولت ما از هيچ دينی حمايت نمی کند و هيچ کسی را برای پيروی از دين خاصی يا پيروی نکردن از هيچ دينی تحت فشار قرار نمی دهد. و نتيجه، فرهنگی است که مردم با هرگونه پيشينه و اعتقادات می توانند آزادانه و با افتخار بدون ترس يا اجبار پرستش کنند. در حکومتهای دينی که انتخاب های دينی مردم را محدود می کنند، چنين نيست. در حکومتهای اقتدارگرا که يک رهبر يا يک حزب سياسی را بالاتر از مردم يا در برخی موارد بالاتر از مفهوم خود خدا قرار می دهند، چنين نيست.

بنابراين آزادی دينی ارزشی است که ما همچنان به محافظت از آن اينجا در خانه مان ادامه خواهيم داد، و در سراسر دنيا از آن حمايت می کنيم. اين ارزشی است که ما اينجا در ايالات متحده از آن آگاهانه مراقبت می کنيم. کار ادامه خواهيم داد – برای کشيش عابدينی و برای همه آنهايی که ناعادلانه بخاطر دينشان زندانی شده اند يا تحت تعقيب قرار گرفته شده اند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG