لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۰۶

یافتن همسر در ۵۲ هفته


وب سایت نینا پیکت: «۵۲ هفته برای یافتن او»
نینا پیکت زنی ۴۳ ساله ، شاغل و موفق اهل ایالت نیوجرزی آمریکا می‌خواهد ظرف ۵۲ هفته همسر و عشق واقعی خود را پیدا کند. روش او به گونه ای است که هر مشتاق کنجکاوی می‌تواند با او تماس گرفته و از جزئیات تلاش وی در این مسیر با خبر شود.

سایت شبکه تلویزیونی CNN می‌نویسد که او زنی جدی و مشاور امور رسانه‌ای است و خود شخصا وب سایتی را به نام «۵۲ هفته برای یافتن او» راه‌اندازی کرده تا از این طریق همسر دلخواه خود را بیابد.

وی می‌گوید به مرحله ای رسیده که فکر می‌کند برای یافتن همسری مناسب باید اقدامات خبری انجام داد و با توجه به ساعات طولانی کار و گرفتاری‌های روزمره دیگر باید از ابزارهای مناسب برای رسیدن به هدف خود استفاده کند.

سال‌هایی که او فکر می‌کرد عشق از راه خواهد رسید دیگر سپری شده‌اند.

نینا پیکت از طریق وب سایت خود تمام کارهای مربوط به این ماموریت جدی را اداره می‌کند . پیشنهاد و کمک فکری دوستان و حتی غریبه‌ها را دریافت کرده و با مشتاقان تماس ارتباط می‌گیرد. او می‌گوید در ۱۴ هفته ای که از آغاز این ماموریت می‌گذرد همیشه درگیر جزییات آن بوده و گاه خسته کننده بوده است ولی در نهایت بسیار موثر بوده است. او میگوید ظرف دو ماه توانسته با تعداد زیادی آشنا شود که قبلا شاید در دو سال پیش نمی‌آمد. به همین خاطر داشتن یک زمانبندی و مهلت برای پایان ماموریت و انتخاب نهایی ضروری است.

گزارش CNN پس از ذکر این نمونه تلاش افراد مجرد ساکن شهرهای بزرگ برای یافتن همسر به انواع روش‌های مرسوم از جمله زوج‌یابی از طریق سایت‌های ویژه این کار اشاره می‌کند و اینکه چگونه کتاب‌ها و برنامه‌های تلویزیونی با این مضمون فکر و ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده است.

اما آیا برای موضوع مهمی ‌مثل یافتن عشق واقعی تعیین یک مهلت زمانی کار درستی است؟

بلیر آلیسون مشاور دوست‌یابی و ازدواج معتقد است که از نظر تبلیغ و بازاریابی شیوه کارآمدی است ولی حقیقت زندگی چیز دیگری است.

خانم آلیسون هم چند سال پیش وقتی که ۲۷ ساله بود به روش مشابه زوج خود را یافت و چند سالی با وی زندگی کرد. ولی بعدها به این رابطه خاتمه داد چون به این نتیجه رسید که تحت فشارهای فرهنگی و اجتماعی پیدا کردن همسر را اصل قرار داده بود بدون آنکه فرصت کافی و یا شانس آنرا واقعا در زندگی پیدا کرده باشد که ابتدا خود و خواستهای خود را از زندگی بشناسد.

خانم آلیسون می‌گوید پس از آن تجربه روی شناخت خود تمرکز کرد و این شناخت به او آرامش و اعتماد به نفس ویژه ای داده است که مسلما به جذب مرد مناسب کمک خواهد کرد. با تکیه به این آرامش درونی او دیگر در یافتن همسر عجله‌ای ندارد و این موضوع هراس و نگرانی در وی ایجاد نمی‌کند.

سم ون رود، یک مشاور دوست‌یابی ساکن لندن نیز معتقد است که مهمترین عالم در جذابیت یک زن شادی و شادابی او است. او می‌گوید تعیین مهلت برای یافتن زوج می‌تواند خطراتی به همراه داشته باشد و اختصاص زمان به شناخت فردی برای همه چه زن و چه مرد ضروری است.

سم ون رود ازتجربه شخصی و حرفه ای خود چنین نقل می‌کند که بسیاری از افراد در صورت فقدان شناخت از خود و نیازهای خود ممکن است به جای عشق وارد رابطه ای شوند که رشته پیوند آن ممکن است نیاز ، دلسوزی و یا خلا دیگری در زندگی یکی از طرفین باشد.

نمونه دیگری که گزارش شبکه CNN به آن اشاره می‌کند جانت دختر ۲۳ ساله ای است که یک دوره تحصیلی یک ساله با عنوان «من ظرف یک سال ازدواج خواهم کرد» را در یکی از دانشگاه‌های آتلانتا طی کرده است. البته بعدا طراحان این دوره تحصیلی برای دادن عنوان جدیدتری به آن نام «طرح دوازده ماهه» را به آن دادند: «همزمان با یافتن خویشتن خویش، زوج رویایی خود را نیز بیابید.»

جانت معتقد است که یافتن فرد مناسب و زندگی موفق با او مثل هر عرصه دیگری نیازمند دانش ، تمرکز و پیگیری است. او می‌گوید درست است که یافتن عشق محدودیت زمانی ندارد ولی داشتن یک چهارچوب زمانی می‌تواند مردم را تشویق کند که این کار را جدی تر بگیرند.
و شاید همین عامل یعنی ترتیب به تمرکز و کار هدفمند است که نینا پیکت را واداشته تا یافتن عشق خود را ماموریتی ۵۲ هفته ای بداند. اما اگر در پایان این یکسال به نتیجه نرسید چه طور؟

پاسخ او این است که یک سال از زمین بازی کناره گیری خواهد کرد تا به زندگی و موقعیت خود بیاندیشد.
XS
SM
MD
LG