لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۲۹

بررسى روزنامه هاى صبح چهارشنبه ايران


روزنامه حيات نو بيانيه شوراى هماهنگى جبهه اصلاحات به مناسبت ۱۶ آذر را مورد توجه قرار داده و به نقل از اين بيانيه خواهان «محاکمه علنى عوامل حمله به کوى دانشگاه» شده است.

اين بيانيه با اشاره به « شرايط خطير کشور و تضييقاتى که بر دانشجويان وارد مى‌شود»، به دست‌اندرکاران نسبت به تداوم اين روند هشدار داده و تاکيد کرده که « مطالبات و انتظارات جامعه دانشجویی اگر به نحوى درست و منطقى پاسخ داده نشود ، پيامدى جز انباشت اين مطالبات و بروز آن از مجارى پر‌خسارت متصور نيست. »

روزنامه حيات نو نوشته که در اين بيانيه شوراى هماهنگى اصلاحات اعلام کرده که « مردم از دست‌اندرکاران قضاىى و سياسى انتظار دارند هرچه زودتر شاهد تشکيل دادگاه‌هاى علنى و رسيدگى به جرائم و جنايات عاملين و آمرين فجايعى چون حمله به کوى دانشگاه تهران و بعضى ديگر از محيط‌هاى دانشگاهى و دانشجویی باشند. »

اين شورا همچنين تاکيد کرده که « اگر عاملين حوادث قبلى ازجمله فجايع حمله به کوى در سال ۱۳۷۸ به نحوى عادلانه مجازات شده بودند ، شاهد تکرار آن فجايع در سال جارى نبوديم و بدون رسيدگى عادلانه به فجايع اخير نيز آرامش پايدار به مجامع دانشگاهى باز نخواهد گشت. »

عامل مرگ مشکوک پزشک کهريزک؛ قرص در سالاد

روزنامه جمهورى اسلامى اظهارات دادستان تهران در مورد مرگ مبهم پژشک بازداشتگاه کهريزک را منتشر کرده و به نقل از عباس جعفرى دولت آبادى نوشته « قرص در سالاد علت مرگ پزشک بازداشتگاه کهريزک اعلام شده است. »

به نوشته اين روزنامه عباس جعفرى دولت آبادى دادستان تهران درباره مرگ پزشک بازداشتگاه کهريزک گفته است « پزشکى قانونى در مورد مرگ پزشک کهريزک اظهار نظر کرده که مسموميت دارويى علت مرگ وى بوده است و قرص هايى که در سالاد کنار اين پزشک کشف شده با آنچه که پزشکى قانونى نظر داده مطابقت دارد. »

دادستان تهران با تاکيد براينکه « تا اين لحظه مرگ پزشک بازداشتگاه ناشى از مسموميت دارويى بوده اما اين که اين اقدام ناشى از قتل يا خودکشى است تحقيقاتش ادامه دارد و کارگر رستورانى که غذا را براى پزشک کهريزک آورده بود شناسايى شده و بازپرسى از وى صورت گرفته است. »

«بازداشت گروه ترور مخالفان دولت»

روزنامه کيهان در خبرى کوتاه ادعا کرد که « گروه ترور مخالفان دولت در کرج » بازداشت شده اند.

اين روزنامه نوشته که « يک منبع آگاه امنيتى از کشف مخفيگاه و دستگيرى ۷ نفر از اعضاى يک گروه تروريستى و کشف ۳۰ قبضه سلاح کمرى و ۵۰ قبضه نارنجک ، ۵ قبضه سلاح تک تيرانداز قناصه خبر داده است. »

کيهان با اين ادعا که « يکى از دستگيرشدگان اين تيم تروريستى ، مسئول دفتر يکى از نمايندگان مجلس ششم است » نوشته « ماموريت اصلى اين گروه ترور مرموز مخالفان دولت و انداختن آن به گردن نظام بوده است. »

اين روزنامه نوشته که به اين گروه گفته شده بود « مقتولان بايد از عناصر دانشگاهى و مخالفان نشان دار و شناخته شده دولت باشند تا مانند گذشته نظام نگويد آنها بسيجى و يا مردم رهگذر بوده اند. »

راه اندازى ۳ کلانترى مخصوص زنان در تهران

روزنامه همشهرى از راه‌اندازى ۳ کلانترى مخصوص زنان در پايتخت خبر داده است.

به نوشته اين روزنامه فرمانده پليس پيشگيرى تهران بزرگ با اعلام راه‌اندازى ۳کلانترى مخصوص زنان تا پايان سال‌جارى در اين شهر گفته است « در حال حاضر در تمام کلانترى‌هاى پايتخت، شعب خدمات قضايى از سال گذشته راه‌اندازى شده که پليس زن در اين شعب نيز حضور دارد و مسائل مربوط به زنان و کودکان را رسيدگى مى‌کند. »

به گفته اين مقام نيروى انتظامى « همچنين يگان انتظامى مخصوص زنان نيز تا پايان امسال با رويکرد رسيدگى به جرائم زنان و مسائل مربوط به اطفال و نوجوانان راه‌اندازى مى ‌شود. »

کاهش زمان دسترسى به مواد مخدر به ۲۰ دقيقه

روزنامه رسالت از کاهش زمان دسترسى به مواد مخدر به ۲۰ دقيقه در کشور خبر داده و به نقل از رئيس کميسيون فرهنگى واجتماعى شوراى شهرتهران نوشته « مواد مخدردرعرض ۲۰ دقيقه به راحتى به دست افراد مى رسد. »

به نوشته اين روزنامه مرتضى طلايى در عين حال گفته که «در قبال کاهش زمان دسترسى به مواد مخدر ولى کتاب حتى اگرموجود هم باشد۳ ساعت بعد به دست افراد مى رسد. »

رئيس کميسيون فرهنگى و اجتماعى شوراى شهر تهران همچنين گفته بايد به فکر راهکارى باشيم که دسترسى شهروندان به کتاب وتوسعه فرهنگ افزايش پيدا کند.
XS
SM
MD
LG