لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۴۸

بررسى روزنامه هاى صبح دوشنبه ايران


روزنامه آفتاب يزد عدم حضور محمود احمدى نژاد و وزير علوم دولتى وى در مراسم روز دانشجو را مورد توجه قرار داده و به نقل از مديركل وزارت علوم نوشته كه تنها برنامه رسمى اين وزاتخانه به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو، اداى احترام به شهداى روز دانشجو در امامزاده عبدالله شهر رى است و هيچ برنامه‌اى براى ‌سخنرانى محمود احمدى‌نژاد و وزير علوم در دانشگاه‌ها اعلام نشده است.

آفتاب يزد با اشاره به اينكه « ‌احمدى ‌نــــژاد بعــد از ۱۶ آذر سـال ۸۵ و سخنــرانـى در دانشگاه اميركبير ، در سال ‌۸۶‌ نيز يك ماه زودتر از روز ۱۶ آذر به دانشگاه عـلـم و صـنعـت رفته » به غيبت وى در دو سال گذشته در روز دانشجو اشاره كرده است.

روزنامه كيهان، دانشجويان را « پيشمرگ » اصلاحات ناميد

روزنامه كيهان در روز دانشجو از دانشجويان به عنوان « جاده صاف كن جريان اصلاح طلبى در آغاز پيدايش اصلاح طلبان » نامبرده و ادعا كرده كه « جريان برانداز بر فضاى دانشگاه هامتمركز شده » است.

اين روزنامه در عين حال نوشته كه « مجموعه مناسبت هاى پيش رو- روز دانشجو، ايام محرم، دهه فجر و...- در منظر استراتژيست هاى شبكه برانداز به «ايستگاه»هايى تعبير مى شوند كه مى شود با استفاده از ظرفيت ها و زمينه هاى طبيعى آنان در بستر قانونى و با كمترين هزينه ها، عرصه عمومى را براى مدتى تحت تأثير التهاب ها و ناآرامى هاى بدون خشونت قرار داده و با تداوم و تكرار اين زنجيره زمينه را براى ناآرامى هاى گسترده تر و ايجاد چالش پايدار در برابر نظام مهيا نمود. »

كيهان همچنين در يادداشتى با عنوان « گواهى فوت! » از مرگ جنبش دانشجويى در ايران خبر داده و می نویسد كه جنبش دانشجويى به دليل پيوند خوردن به آنچه اين روزنامه « فتنه سبز » ناميده « آخرين ميخ را به تابوت خود كوبيده است. »

اين روزنامه همچنين با اين ادعا كه « ظرفيت و ساختار نبش دانشجويى در حال حاضر به شدت بيمار » است به طور ضمنى دانشجويان معترض را تهديد كرده و نوشته جنبش اصلاح طلبى «برخى از دانشجويان را در قامت "پيشمرگى" خويش برگزيده است. »

كاهش شديد سرعت اينترنت همزمان با روز دانشجو

روزنامه تهران امروز از « كاهش سرعت اينترنت كشور » همزمان با ۱۶ آذر روز دانشجو خبر داده و نوشته « سرعت اينترنت كشور در سه روز گذشته با كاهش رو به رو شده و بسيارى از سايت‌هاى خبرى به كندى باز مى‌شوند. »

به نوشته اين روزنامه كاهش سرعت اينترنت در ايران « باعث شد رسانه‌ها دلايل مختلفى را در اين خصوص مطرح كرده و نزديك شدن به روز دانشجو را علت اصلى اين اقدام بدانند.»

اين روزنامه همچنين نوشته « پس از آنكه كاهش سرعت اينترنت، نارضايتى بسيارى از كاربران را برانگيخت مديركل روابط عمومى شركت زيرساخت‌ در گفت‌وگويى شركت كرد و احتمال داد حجم بالاى كاربران ممكن است دليل كندى سرعت اينترنت باشد. »

روزنامه تهران امروز در عين حال نوشته « اين احتمال در حالى مطرح شد كه در سه روز گذشته بسيارى از ادارات تعطيل بوده و با توجه به فضاى خاص كشور و مسافرت بسيارى از مردم ، استفاده از اينترنت كاهش داشته است. »

صدور حكم قطعى تعدادى از بازداشت شدگان در دادگاه تجديد نظر

روزنامه همشهرى خبر داده كه احكام قطعى تعدادى ازبازداشت‌شدگان حوادث اخير از سوى دادگاه تجديد نظر صادر شده است.

اين روزنامه به نقل ازرئيس كل دادگسترى استان تهران با اشاره به صدور احكام قطعى تعدادى از متهمان بازداشت شده در حوادث پس از انتخابات، نوشته « براى تعدادى از متهمان در دادگاه تجديدنظر راى قطعى صادر شده است و تعدادى از پرونده‌ها نيز تحت بررسى است. »

گبه گفته عليرضا آوايى دادگاه تجديد نظر تهران « برخى از احكام صادره از دادگاه بدوى را تاييد و بخشى از آرا را تبديل به برائت كرده، و در بخشى از اين احكام نيز تخفيف داده و بعضى از احكام را به جريمه تبديل كرده است. »

به نوشته همشهرى رييس دادگسترى تهران همچنين گفت كه « دادگاه تجديدنظر با دقت بررسى مجددى انجام داده است و هر تصميمى را كه دادگاه بدوى گرفته، تاييد نكرده است. »

چهارصد ميليارد تومان بدهى سازمان تامين اجتماعى به بيمارستان ها

روزنامه ايران به نقل از معاون سلامت وزارت بهداشت نوشته « سازمان تأمين اجتماعى از فروردين ماه سال جارى تاكنون بيش از ۴۰۰ ميليارد تومان به بيمارستان هاى كشور بدهكار است. »

حسن امامى رضوى درباره ميزان بدهى وزارت بهداشت به سازمان تأمين اجتماعى نيز گفته كه « وزارت بهداشت از بابت بدهى سازمان تأمين اجتماعى مبلغى در حدود ۱۰۰ ميليارد تومان به شركت‌هاى دارويى وابسته به سازمان تأمين اجتماعى از بابت دارو بدهكار است. »

معاون سلامت وزارت بهداشت با تاكيد براينكه « مسئولان براى رفع اين مشكل بايد هرچه سريعتر چاره انديشى كنند » گفته است كه موضوع بدهى هاى وزارت بهداشت و سازمان تامين اجتماعى از طريق مراجع مربوطه در دست پيگيرى است، اما تاكنون به نتيجه اى نرسيده است.
XS
SM
MD
LG