لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ تهران ۱۹:۵۷

یک مرد مسلح ۱۳ نفر را در آکادمی نفت باکو کشت


تیراندازی در آکادمی نفت باکو دست کم ۱۳ کشته بر جای گذاشت.
صبح روز پنجشنبه در پی حمله يک فرد مسلح ناشناس به آکادمی نفت باکو دست کم ۱۳ نفر کشته و زخمی شدند.

وزارت بهداشت جمهوری آذربايجان اعلام کرده است که تعداد کشته شده های آکادمی نفت باکو به ۱۳ نفر رسيده است.

Azerbaijan Shooting
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

آنار قديلی سخنگوی وزارت بهداشت همچنين از زخمی شدن ۱۰ نفر خبر داده و گفته است زخمی ها تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و حال بعضی از آنها وخيم است.
Azerbaijan University Shooting
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:33 0:00

ماريف اکبرلی خبرنگار بخش آذربايجانی راديو آزادی حاضر درمحل حادثه می گويد: «به گفته دادستانی کل شهر باکو تعداد کشته شده ها ۱۳ و تعداد زخمی ها ۱۰ نفر هستند. به گفته منابع غير رسمی فرد مهاجم دانشجو آکادمی نفت نبوده بلکه شهروند آذربايجانی مقيم شهر مارنئوله گرجستان بوده است.»

وی می افزايد: « ولی اين اطلاعات از سوی منابع رسمی تاييد نشده است. يکی از دانشجويان شاهد به من گفت که در مقابل آکادمی ايستاده بودم. ديدم که فرد مهاجم در مقابل دانشگاه با چند نفر درگير شد و ناگهان با اسلحه کمری شروع به تيراندازی کرد…من همچنين با ياشار علی يئف معاون رييس پليس شهر باکو نيز صحبت کردم. او گفت که فرد مهاجم خنثی شده است و ظرف چند ساعت اطلاعيه رسمی در اين باره منتشر خواهد شد.»

Azerbaijan University Shooting
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:29 0:00

پليس می گويد که ساختمان آکادمی نفت کاملا تخليه شده و تمامی اساتيد و دانشجويان از آکادمی خارج شده اند. خانواده های دانشجويان برای گرفتن اطلاعات درباره فرزندان خود در مقابل ساختمان جمع شده اند.

به گفته بعضی منابع خبری چند تن از کشته شده ها دانشجويان آفريقايی هستند. ائلدار سلطانوف سخنگوی دادستانی کل شهر باکو گفته است که به دليل حادثه هنوز اطلاعات کافی از ابعاد قضيه در دست نيست.

پليس و دادستانی مشغول بررسی و تحقيق حادثه است و در ظرف چند ساعت اطلاعات رسمی منتشر خواهد شد.
XS
SM
MD
LG