لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۰:۳۰
موج هوای سرد در ايالات متحده آمريکا زندگی بسياری از شهروندان اين کشور را دچار اختلال کرده، از جمله يک زندانی فراری که از شدت سرمای هوا تصميم گرفت به آغوش گرم پليس بازگردد.
به گزارش خبرگزاری اسوشيتدپرس، مقام های محلیِ لکزينگتون واقع در ايالت کنتاکی روز يک شنبه، پانزدهم دی ماه، اعلام کردند که يک زندانی از يکی از بازداشتگاه های شهر لکزينگتون گريخته است.
در همين حين، به فاصله يک روز دمای هوا به شدت کاهش يافت و روز دوشنبه، شانزدهم دی ماه، به زير صفر رسيد و زندانی را به صِرافت بازگشت به پشت ميله های زندان انداخت.
به گفته مقام های مسؤول، مجرم فراری با مراجعه به يک مسافرخانه از کارمند پذيرش خواست با پليس تماس بگيرد و حضور وی در آن مکان را اطلاع دهد.
بنابر اعلام «شِرِل روبرتز»، سخنگوی پليس شهر لکزينگتون، زندانی ياد شده «روبرت ويک» نام داشته و ۴۲ ساله بوده است. روبرتز به خبرنگاران گفت که محکوم متواری «برای فرار از هوای قطبی» خود را به پليس تسليم کرده است.
روبرتز در ادامه توضيحات خود افزود که آقای ويک توسط کادر پزشکی مورد معاينه قرار گرفته و پس از احراز سلامت به زندان «بلکبِرن» بازگشته است.
سخنگوی پليس همچنين تصريح کرد: «تصميم به تسليم مجدد کاملاً به ميل خود اين شخص بوده،» روبرز در ادامه گفت: «هوای بيرون سرد است، برای يک نفر آدم که بخواهد فرار کند اين سرما غيرقابل تحمل است. می توانم درک کنم که چرا مجرم تصميم به بازگشت گرفته است.»
اين افسر پليس در توضيح شرايط مجرم فراری به هنگام گريز از زندان به خبرنگاران گفت که روبرت ويک شلوار خاکی رنگِ مخصوص زندانيان و يک پيراهن و کاپشن بر تن داشته است.
سرمای هوا در شهر لگزينگتون روز دوشنبه تا ۲۰ درجه زير صفر نيز رسيد.
سخنگوی پليس شهر لکزينگتون در بخش ديگری از توضيحات خود به خبرنگاران گفت که اداره آتش نشانی لکزينگتون روز دوشنبه ويک را به دليل سرمازدگی مورد مداوا قرار داده است.
روبرت ويک در هنگام فرار از زندان در حال گذراندن دوران محکوميت شش ساله خود بود. جرم اين زندانی فراری سرقت از منازل و در اختيار داشتن اسناد جعلی بوده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG