لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۲۹

حذف مصاحبه اختصاصی خبرگزاری فارس با آلن ایر پس از انتشار


آلن ایر
آلن ایر، سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا گفتگویی اختصاصی با خبرگزاری فارس انجام داده ولی فارس پس از انتشار این مصاحبه، تصمیم به حذف آن گرفته است.

آلن ایر این مصاحبه را در فیس بوک خود منتشر کرده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00
لینک مستقیم

فارس تیتر «آماده گفت‌وگو با دولت ايران بر اساس احترام متقابل هستيم» را برای مصاحبه آلن ایر انتخاب کرده بود.

در بخشی از این مصاحبه آلن ایر می گوید «رئیس‌جمهور منتخب جناب آقای دکتر روحانی در مبارزات انتخاباتی خود قول‌هایی در مورد گسترش و ترویج آزادی‌های فردی همۀ ایرانیان داد، و ما امیدواریم ایشان به وعده‌هایشان عمل کنند. علاوه بر این ما امیدواریم در جهت برطرف کردن نگرانی‌های جامعه جهانی‌ در مورد برنامه هسته‌ای‌ ایران نیز عمل کند، تا تحریم‌ها برداشته شوند.»

وی همچنین در مورد بحران هسته ای ایران گفته است «ما بارها گفته‌ایم بهترین راه حل مسألۀ هسته‌ای ایران از طریق دیپلماسی است، و از این پس توصیه ما این است که ایران با جدّیت به گفت‌وگوها وارد شود که ما بتوانیم از طریق دیپلماسی به راه حلی جامع برسیم، که هم به حقوق ایران در مورد استفادۀ صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای، به عنوان عضو پیمان ان‌پی‌‌تی،‌ احترام بگذارد و هم نگرانی‌های جامعه جهانی‌ را در مورد ماهیت برنامه اتمی‌ ایران بر طرف کند.»

سال گذشته نیز، سایت الف، منسوب به احمد توکلی، نماینده مجلس که اعلام کرده بود آلن ایر، سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا را به عنوان میهمان دعوت کرده تا به پرسش های خوانندگان پاسخ دهد، خبر این دعوت را حذف کرد. سایت های نزدیک به دولت، به سایت الف حمله کرده و این سایت را به «تریبون دولت آمریکا» تشبیه کردند.

يک مقام وزارت امورخارجه آمريکا در پاسخ به پرسش راديو اروپای آزاد/ راديو آزادی درباره مصاحبه آلن ایر با سایت «الف» اعلام کرده بود:«دولت ايالات متحده به دنبال آن است تا از طريق سخنگوی فارسی زبان خود و ديگر راه‌ها، از جمله رسانه‌ها، با مردم ايران تعامل کند. ما اميدواريم مصاحبه آقای اير به طور کامل منتشر شود.»
XS
SM
MD
LG