لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ تهران ۲۲:۳۰

دستگیری پنجاه تماشگر


پس از برگزاری بازی پرسپوليس و استقلال، ‪ بر اثر درگيري و زد و خورد، سیزده تماشاگر دچار جراحت‌هاي شديد شدند

به دنبا ل پیروزی دو بر یک تیم فوتبال پرسپولیس بر استقلال ، در جریان لیگ حرفه ای فوتبال ایران ، خبر گزاری دانشجویان ایران از دستگیری پنجاه تماشاگر در ورزشگاه آزادی خبر داد .


بخش حوادث این خبر گزاری یاد آور شد : « اين تعداد تماشاگرنما كه عليرغم درخواست‌های مكرر پليس برای ايجاد نظم و امنيت با رفتارهای نابهنجار، مخل آسايش عمومی شدند، از سوی ماموران پليس حاضر در داخل و خارج ورزشگاه شناسايی ، دستگير و به مقامات قضايی تسلیم شدند.سرهنگ محمد تورنگ مسئول ستاد اطلاع رسانی فرماندهی نيروی انتظامی تهران بزرگ پیش از این از دستگيری حدود ده نفر از تماشاگران خبر داد ه بود.»پلیس تهران: سه نفر در حین برگزاری مسابقه اقدام به پرتاب نارنجک کردند.

بنابر گزارش پليس تهران، سه تن از اين افراد حين برگزاري مسابقه ميان دو تيم پرسپوليس و استقلال اقدام به پرتاب نارنجك و سايرين پس از پايان بازی اقدام به تخريب اموال عمومي، شكستن شيشه‌های اتوبوس‌های شركت واحد، خودروهای در حال عبور و مغازه‌های اطراف كرده بودند.
سردار" احمدرضا رادان" رئیس پلیس تهران در گفت و گو با سايت خبری سازمان تربيت بدنی گفت: «اخلال‌گران زمينه ناامنی جامعه را فراهم می ‌كنند و نيروی انتظامی بهشدت با اين افراد برخورد خواهد كرد.»


سیزده نفر در بیمارستان


مهران علیپور مس ئو ل مرکز فوریت های پزشکی اورژانس تهران در گفت وگو با ایرنا یاد آور شد :


« پس از برگزاری بازی پرسپوليس و استقلال ‪ تماشاگران بر اثر درگيري و زد و خورد سیزده نفر دچار جراحت‌هاي شديد شدند. از اين تعداد پنج نفر به علت شدت آسيب ديدگی به بيمارستان‌های حضرت رسول و شريعتی منتقل شدند . »پس از پایان مسابقه به گزارش خبرگزاری کار ، به صدو هشتاد دستگاه اتوبوس بیش از هفده میلیون تومان خسارت وارد شد . شركت واحد اتوبوسرانی در شکایت از مس ئو لان مربوطه اعلام كرد: « متاسفانه تخريب اموال شركت واحد پس از مسابقات اين چنينی به يك روند عادي تبديل شده كه عدم اتخاذ تصميم قاطع از سوی مس ئو لان زيربط موجب جری ‌‏تر شدن تماشاگرنماها و تشديد تخريب اموال عمومي شهر شده است. »


تشکر از تماشاچیان


اما جالب اینجاست که به گزارش خبرگزاری مهر سازمان تربیت بدنی از تماشاگران تشکر کرده و یاد آور شده است : « بی ‌شک برنده واقعی دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال ، تماشاگران و طرفداران دوتیم بودند که با رعایت مسایل اخلاقی و تشویق‌های سالم و اصولی خود به بهتر برگزار شدن این دیدارکمک کرده و در طول دقایق مسابقه نیز از دیدن یک بازی زیبا و فنی نهایت لذت را بردند . »

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG