لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۳۲

خرگوش های مزاحم در فرودگاه میلان


در مجموع ۶۱ خرگوش به دام افتادند که به مناطق محافظت شده حیات وحش منتقل شدند

حضور تعداد زیادی خرگوش وحشی در فرودگاه لینیت میلان، باعث شد که که مسئولان فرودگاه روز یکشنبه ۱۷ ژوئن پرواز هواپیماها را به مدت سه ساعت به تاخیر بیاندازند.


مقامات فرودگاه لینت در میلان در شمال ایتالیا اعلام کردند که حضور خرگوش های وحشی در باند و نقاط دیگر فرودگاه، بلند شدن هواپیماها را دشوار و سیستم رادار فرودگاه را مختل کرد.


به گزارش آسوشیتدپرس، روز یکشنبه گذشته ماموران و داوطلبان در فرودگاه لینت بسیج شدند تا خرگوش ها را بگیرند و از محل فرودگاه دور کنند. معمولا ماموران فرودگاه دو بار در سال، دست به چنین کاری می زنند تا جمعیت خرگوش ها تحت کنترل باقی بماند.


«نیکلتا آنجیونی»، سخنگوی شرکت سی— SEA ، شرکتی که فرودگاه های میلان را اداره می کند می گوید خرگوش های وحشی همیشه در فرودگاه حضور داشتند. او می افزاید: «مشکل اصلی در حال حاضر تعداد زیاد آنها است چرا که برای سیستم رادار فرودگاه ایجاد مشکل می کند.»


دویست داوطلب، با حرکت دست و سوت زدن، خرگوش ها را از سوراخ خود خارج کردند و در تور گذاشتند. در مجموع ۶۱ خرگوش به دام افتادند که به مناطق محافظت شده حیات وحش منتقل شدند.


در این عملیات از چهار کیلومتر تور استفاده شده است. در جریان این «عملیات» فرودگاه از ساعت پنج تا هشت صبح به وقت ایتالیا بسته ماند.


در سال های گذشته این عملیات در طول شب صورت می گرفت، ولی امسال برای به دام انداختن تعداد بیشتری خرگوش عملیات در صبح انجام شد!


XS
SM
MD
LG