لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۲۲

پایان گروگان گیری ده ها کودک در فیلیپین


افراد مسلح روز چهارشنبه ۲۸ مارس ده ها کودک و دو معلم را در يک اتوبوس در مانيل در پايتخت فلسطين را به گروگان گرفته بودند آزاد کردند و خود را تسليم مقامات کردند.

افراد مسلح که روز چهارشنبه ۲۸ مارس، ده ها کودک و دو معلم را در يک اتوبوس در مانيل در پايتخت فیلیپین به گروگان گرفته بودند، آزاد کردند و خود را تسليم مقامات کردند.


به گزارش خبرگزاری رويترز افراد مسلح نارنجک های خود را به مذاکره کنندگان تحويل دادند و تسليم پليس فيليپين شدند. بسياری از مردم که در محل حضور داشتند از گروکان گيرها که خواستار آموزش رايگان و مسکن برای ۱۵۰ کودک بودند، حمايت کردند.


رهبری گروگان گيری را جون دوکات که مدير کودکستان است به همراه دو نفر دیگر به عهده داشت. وی خواستار آموزش رايگان و مسکن برای ۱۴۵ کودک در يک کودکستان شد، ولی مشخص نکرد اين کودکان کجا هستند.


گروگان گيرها با نوشتن پيام به روی مقوا و قرار دادن آن بر پنجره اتوبوس خواسته های خود را اعلام می کردند و با پليس مذاکره کردند.


آنها در يکی از پيام ها نوشتند که مسلح به دو نارنجک، يک هفت تير و يک مسلسل يوزی بودند. يکی از کودکان که بيمار بود توسط گروگانگيرها آزاد شد.


جون دوکات که حدود شصت سال دارد، شش سال پیش خواستار شرکت در انتخابات کنگره فيليپين شد ولی کانديداتوری وی مورد قبول قرار نگرفت.


وی در دهه هشتاد ميلادی نیز به دليل اختلاف مالی دو کشيش کاتوليک را گروگان گرفت.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG