لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۲:۵۷

وزارت اطلاعات از دستگیری یک تیم «تروریستی»خبر داد


وزارت اطلاعات ایران روز شنبه اعلام کرد که «طی یک سلسله اقدامات عملیاتی سازمان اطلاعات استان تهران و اداره کل اطلاعات استان کرمانشاه چهار عضو یک گروه تروریستی وابسته به اطلاعات کشورهای خارجی دستگیر شدند.»

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایرنا این افراد در ساعات اولیه بامداد چهارشنبه اول ماه مهر دستگیر شده‌اند.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی هدف این افراد را انتقال اقسام گوناگون سلاح و مهمات به داخل کشور جهت ايجاد ناامنی و وحشت در جامعه اعلام کرده است.

وزارت اطلاعات ایران افزود که تعداد ۲۵ قبضه انواع سلاح جنگی از قبيل مسلسل‌های خودکار، تيربار گرينوف، تک تيرانداز تابوک، کلت کمری به همراه تعداد سه هزار فشنگ مربوطه، ۱۲ عدد دوربين‌های نظامی و ماسک گاز کشف و ضبط کرده است.

این وزارتخانه هنوز هویت این افراد را فاش نکرده اما می‌گوید که آنها از «طیف فریب‌خورده عوامل داخلی و مورد حمایت سرویس‌های دول استکباری» بوده‌اند.


نشست محرمانه امنیتی در استان کردستان


در همین حال به دنبال وقوع چند سووء قصد به شخصیت های سیاسی و قضائی در استان کردستان ایران، روز پنجشنبه هیاتی به ریاست مصطفی محمدنجار، وزیر کشور به این استان سفر کرد.

احمدرضا رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی، علاء‌الدین بروجردی، محمدتقی رهبر، فرهاد تجری و زهره الهیان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، دیگر اعضای این کمیته بودند که به استان کردستان سفر کردند.

در طول چند هفته گذشته ملامحمد شیخ‌الاسلام نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و برهان عالی امام جمعه مسجد شهرک بهاران عازم سنندج، به ضرب گلوله به کشته شدند.

علاوه بر این دو نفر، دو قاضی دادگستری استان کردستان نیز در همین مدت هدف اصابت گلوله قرار گرفتند که هم‌اکنون در بیمارستان به سر می‌برند.

برپایه گزارش‌های سایت‌های خبری این هیات نشست محرمانه‌ای در مورد سوءقصدهای روزهای گذشته با مسئولان محلی برگزار کرده است.

در این نشست محرمانه، استانداران چهار استان غرب ایران، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در این استان‌ها، معاونان استانداران و مسئولان سپاه پاسداران، وزارت اطلاعات و نیروهای مسلح منطقه حضور داشته‌اند.

دیدن نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG