لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۰:۰۴

بررسی روزنامه های صبح دوشنبه ايران


روزنامه رسالت ، توصيه های مرکز پژوهش های مجلس برای مقابله با آن چه «تهديد های نرم افزاری» نام داده را منتشر کرده است.

اعدام صدام حسين در روزنامه های امروز ايران بازتاب گسترده ای داشته است. اغلب روزنامه ها با انتشار عکس هايی از صحنه اعدام صدام، از او با عنوان ديکتاتور ياد کردند.


روزنامه اعتماد ملی ، «تيتر رازهای ديکتاتور به گور رفت»را برگزيد. روزنامه اعتماد ملی، اعدام صدام را درسی از تاريخ نام داد و تيتر پايان دوباره ديکتاتور را برای گزارش خود برگزيده است.


روزنامه همبستگی با تيتر«پايان افسانه صدام » نوشت که«آمريکا سردار قادسيه را به دار آويخت.»


روزنامه ايران، با تيتر «محکمه ناتمام»، نوشت :«که با اعدام زود هنگام صدام راز جنايت ديکتاتور جنگ افروز سر به مهر مانده است.» اين روزنامه در عين حال از شادمانی مردم پس از اعدام صدام خبر داده است.


روزنامه های کارگزاران و رسالت ، نیز تيتر نخست خود را به بازتاب های جهانی اعدام صدام حسين اختصاص دادند.


«تهدیدهای نرم افزاری»


روزنامه رسالت، توصيه های مرکز پژوهش های مجلس برای مقابله با «تهديد های نرم افزاری» را منتشر کرده است.


به نوشته اين روزنامه، اين مرکز دموکراسی، آزادی و حقوق بشر و قوميت ها را از جمله تهديد های نرم عليه جمهوری اسلامی معرفی کرده است.مرکز پژهش های مجلس، دموکراسی، آزادی و حقوق بشر و قوميت ها را از جمله تهديد های نرم بر عليه جمهوری اسلامی معرفی کرده است.
روزنامه رسالت

مرکز پژوهش های مجلس همچنين به مقامات جمهوری اسلامی توصيه کرد تا با تشکيل کميته های خاص و متمرکز بر قوميت ها در نهادهای مرتبط مانند وزارتخانه های کشور، اطلاعات، علوم، فرهنگ و صدا و سيما، به صورت هدفمند و با پرهيز از موازی کاری، در کوتاه ترين زمان ممکن به جمع بندی در زمينه نحوه مقابله با تهديدهای نرم افزاری دشمنان به ويژه در زمينه قوميت ها دست يابند.


رسالت همچنين از قول اين مرکز نوشت که جمهوری اسلامی ايران برای تاثيرگذاری موثر بر افکار عمومی داخلی و منطقه ای بايد با ايجاد وب سايت هايی در اينترنت، و حمايت از گسترش هدفمند شبکه های تلويزيونی ماهواره ای به زبان های فارسی، عربی و انگليسی در جهت تضعيف جنگ رسانه ای عليه خود اقدام کند.


توصيه ای دیگر مرکز پژوهش های مجلس به مقامات حکومت اسلامی، آن است که با حمايت از بعضی شبکه های ماهواره ای که از داخل کشورهای عربی پخش می شوند، به طور غيرمستقيم نقش خود را در محيط مجازی رسانه ای خاورميانه گسترش دهد.


«بودجه پر ریسک»


روزنامه سرمايه، به نقل از اعضای مجلس از احتمال تاخير در بررسی لايحه بودجه سال ۸۶ در مجلس خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، بحث و بررسی بودجه ۸۶ با توجه به زمان تقديم و بررسی متمم بودجه ۸۵ از موضوعات بحث برانگيز روز است، زيرا بسياری از کارشناسان و نمايندگان مجلس، بودجه ۸۶ را بودجه ای، پرريسک می دانند که زمان اندکی برای رسيدگی و بررسی آن در مجلس، وجود دارد و ممکن است، بخشی از رسيدگی قوه مقننه، به سال آينده موکول شود.


«وزیر علوم در آستانه استیضاح»


روزنامه اعتماد ملی، از پی گيری سخنان اخير وزير علوم در فراکسيون های مجلس خبر داد و نوشت که محمد مهدی زاهدی در آستانه استيضاح قرار گرفته است.محمدرضا تابش نماينده مردم اردکان در مجلس اظهارات پرويز زاهدی، وزير علوم درخصوص دانشجويان ستاره دار را به شدت تقبيح کرده و گفت که چنين اظهاراتی از سوی وزير علوم تحمل ناپذير است.
روزنامه اعتماد ملی

به نوشته اين روزنامه، محمدرضا تابش نماينده مردم اردکان در مجلس اظهارات پرويز زاهدی، وزير علوم درخصوص دانشجويان ستاره دار را به شدت تقبيح کرده و گفت که چنين اظهاراتی از سوی وزير علوم تحمل ناپذير است.


رييس فراکسيون اقليت همچنين گفته که نمايندگان عضو هر دو فراکسيون اقليت و اکثريت مجلس، در حال پی گيری اتهامات وارد شده از سوی وزير علوم به دانشجويان هستند و تذکر و سوال نيز داده اند که اگر پاسخ آقای وزير قانع کننده نباشد، نمايندگان از حق قانونی خويش استفاده خواهند کرد.


شهرداری پادگان می خرد


روزنامه اعتماد، ضمن انتشار گفت و گويی با مجری طرح جامع تهران، از توافق شهرداری تهران و نهادهای نظامی برای اجرای طرح خرید پادگان های داخل شهر خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، جليل حبيب اللهيان گفت که پادگان های نظامی که تا کنون به عنوان يکی از مشکلات شهرداری پايتخت برای اجرای طرح جامع شهری بودند.


به دنبال توافقث بين شهرداری و نهادهای نظامی ديگر مشکل ساز نخواهند بود.


اعتماد درباره چگونگی حصول اين توافق که سال ها يکی از موانع اصلی شهر تهران بوده، از قول مجری طرح جامع شهر تهران خبر از خريد پادگان ها توسط شهرداری داد، و نوشت: « نگاه ما تغيير کرده است ما ديگر هيچ پادگانی را رايگان نمی خواهيم تا به جای آن فضای سبز بسازيم.»


ملاقات کیوان انصاری با وکیلش


روزنامه همبستگی، از ملاقات کيوان انصاری فعال دانشجويی بازداشت شده با وکيلش خبر داده است.


اين روزنامه به نقل از نعمت احمدی وکيل اين فعال دانشجويی نوشته که موکلش به بند عمومی زندان اوين منتقل شده است. نعمت احمدی همچنين گفته که با انتقال کيوان انصاری که از ۲۷ شهريور ماه گذشته در بازداشت موقت به سر برده ديگر دليلی برای برجا ماندن حکم بازداشت موقت باقی نمانده است.


XS
SM
MD
LG