لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ تهران ۰۸:۵۳

بررسی روزنامه های صبح شنبه ایران


جمهوری اسلامی:براساس آمار موجود طي سال ۸۵ تعداد ۸۹۰ نفر در شهر اردبیل اقدام به خودكشی كرده و به يكی از بيمارستان های اردبيل انتقال يافته اند.

روزنامه اعتماد در ستون پیدا و پنهان امروز از حکم اعدام براي آیت الله کاظمينی بروجردی یک روحانی ناراضی خبر داد.


به نوشته این روزنامه، در حالی که منابع رسمی روز چهاشنبه صدور حکم اعدام برای کاظمينی بروجردی را تکذيب کردند اما منابع نزديک به کاظمينی بروجردی از صدور حکم اعدام برای بروجردی و ۱۷ تن از همراهانش خبر دادند.


يک منبع مطلع به اعتماد گفت که اولين دادگاه سيد حسين کاظمينی بروجردی و ۷۰ تن از همراهانش در سه شعبه دادگاه ويژه روحانيت واقع در زعفرانيه تهران به طور غيرعلني برگزار شد و جلسه دوم رسيدگی به ۳۰ فقره اتهامات وی چهارشنبه گذشته از ۸ صبح آغاز و تا ۲۲ شب ادامه داشته است.


فاصله طبقاتی در کشور


روزنامه تهران امروز، انتقاد وزير تعاون از فاصله طبقاتی در كشور را منعکس کرده است.


به نوشته این روزنامه، محمد عباسی در همايش باز مهندسی ظرفيت های اجتماعي و اقتصادی شبكه تشكل های تعاونی گفت در كشور حدود ۲۰ درصد از مردم كسانی هستند كه بخش زيادی حدود ۷۰ در صد از سرمايه را در اختيار دارند و حدود ۲۰ درصد ديگر نيز كسانی هستند كه نه پس انداز دارند و نه می توانند خودشان معيشت كنند.


وزیر تعاون:بر اثر عدم توانايی حضور اكثريت مردم در عرصه اقتصاد و توسعه كشور، ميزان سرانه توليد ناخالص ملی كاهش يافته است.

وزیر تعاون همچنین گفت كه ۶۰ تا ۷۰ درصد جمعيت متوسط جامعه نيز فقط در حد معيشت زندگی خود می توانند كار كنند.


به گفته عباسی، بر اثر عدم توانايی حضور اكثريت مردم در عرصه اقتصاد و توسعه كشور، ميزان سرانه توليد ناخالص ملی كاهش يافته است.


موج خودکشی در اردبیل


روزنامه جمهوری اسلامی نوشت براساس آمار موجود طي سال ۸۵ تعداد ۸۹۰ نفر در شهر اردبیل اقدام به خودكشی كرده و به يكی از بيمارستان های اردبيل انتقال يافته اند.


« مشكلات مالی، بيكاری و اختلافات خانوادگي را عوامل اصلی خودكشی جوانان استان اردبيل است.»جمهوری اسلامی

این روزنامه خبر داهکه ميانگين سنی اين افراد ۲۶ سال بوده و اكثر آنها از جمعيت شهری و تحصيل كرده بودند.


جمهوری اسلامی به نقل از صاحبنظران محلي نوشت« مشكلات مالی، بيكاری و اختلافات خانوادگي را عوامل اصلی خودكشی جوانان استان اردبيل است.»


واکنش تند احمدی نژاد به نامه انتقادی ۵۷ استاد اقتصاد


روزنامه اعتماد ملی ، خبر داد که در پي پاسخ تند احمدی نژاد به نامه انتقادی ۵۷ استاد اقتصاد دانشگاه های ایران، اقتصاددانان از نمايندگان دولت دعوت کرده اند تا در مناظره ای با آنها شرکت کند.


به نوشته این روزنامه، رییس جمهوری اسلامی در واکنش به نامه انتقادی استادان اقتصاد گفت «ما را متهم به شتابزدگی در تصميم گيری می كنند؛ يک نفر از اقتصاددانانی كه مدعی است و كاهش نرخ سود تسهيلات را به ضرر كشور می داند، بيايد ادعای خود را به صورت علمی ثابت كند.»


اعتماد ملی در عین حال واکنش چند تن از استادان اقصاد را منعکس کرده و به نقل از آنها نوشت «ما حاضريم در هر مناظره ای به اثبات اين موضوع كه سياست های دولت براساس چارچوب اقتصاد اصولی و كارشناسی نيست بپردازيم.»


توسعه بی رویه شرکت های دولتی


روزنامه همشهری، انتقاد رییس مرکز پژوهش های مجلس از توسعه بی رويه شركت های دولتی را منعکس کرده است.


به نوشته این روزنامه، احمد توكلي، ریيس مركز پژوهش های مجلس شوراي اسلامي،گفت«وقتي اسم شركت های دولتي در بودجه می آيد نزديک به ۵۵۰ شركت ذكر ميشود اما حقيقت آن است كه آمار دقيق آنها را هيچ كدام از دستگاه های دولتی ندارند تا آنجا كه يكي از معاونان دولت گذشته از وجود بيش از ۲۵۰۰ شركت دولتي نسل سوم و چهارم و پنجم خبر داد و به نظر ميرسد كه شركت های دولتي برای خود تو دليهای بسياری زاييده اند.»


فروش لباس ارتش آمریکا در تهران


هم میهن: «هنوز هيچكس نمی داند كه البسه نظاميان آمريكايي، پوتين های رسمی نيروی زمينی آمريكا و وسايل و ادوات نظامي آنها چگونه از ميدان گمرك تهران سر در آوردند.»

روزنامه هم میهن خبر داد که لباس ارتش آمريکا در میدان گمرک تهران به فروش می رسد.


این روزنامه نوشت «هنوز هيچكس نمی داند كه البسه نظاميان آمريكايي، پوتين های رسمی نيروی زمينی آمريكا و وسايل و ادوات نظامي آنها چگونه از ميدان گمرك تهران سر در آوردند.»


به نوشته هم میهن«فروش لباس های نظامی، قمقمه و... موارد و اجناس عجيبي نيستند، اما فروش قطب نما، پوتين های ضد مين، دوربين های مادون قرمز، فشنگ، پوكه، سرنيزه، لباس غواصی، كپسول اكسيژن و حتي لباس خلبانان آمريكايي و ماسكهاي ويژه خلباني و... تصويری از انبار يک پادگان تمام عيار و مدرن را در ذهن شما زنده می كند.»


تظاهرات علیه میهمانی سفارت انگلیس


روزنامه رسالت با انتشار گزارشی از تجمع اعتراض آميز دانشجويان بسیجی عليه ميهمانى سفارت انگليس به مناسبت تولد ملکه این کشور خواستار صدور اشد مجازات از سوی دستگاه قضایى ميهمانان سفارت انگليس برای مهمانان ایرانی این سفارت شده است.


به نوشته این روزنامه، دانشجویان بسیجی در زمان ورود مهمانان ایرانی به محوطه سفارت انگلیس شعار«اعدام انقلابی نتیجه ورود است» را سر داده اند اما نیروی انتظامی به آنها اجازه نداده تا از ورود اتومبیل ها به محوطه سفارت انگلیس جلوگیری کنند.


XS
SM
MD
LG