لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۲:۲۰

بررسی روزنامه های صبح یکشنبه ایران


روزنامه جمهوری اسلامی از حمله به یک پاسگاه در پاوه خبر داده است.

روزنامه اعتماد ملی خبر داد که كيان تاجبخش نيز به زودی آزاد می شود. به نوشته این روزنامه، يک منبع قضايی از احتمال آزادی تاجبخش به قيد ضمانت خبر داده و گفته است «اين احتمال وجود دارد كه بازداشت كيان تاجبخش، به قيد ضمانت تغيير كند.»


کیان تاجبخش و هاله اسفندیاری که هر دو دارای تابعیت دوگانه ایرانی- امریکایی هستند از اوایل اردیبهشت به اتهام ارتباط با موسسات تحقیقی امریکا بازداشت شدند. هاله اسفندیاری هفته گذشته با وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.


فساد اداری


روزنامه کیهان اظهارات وزیر اطلاعات در خصوص فساد اداری را مورد توجه قرار داده و خبر داده که محسنی اژه ای خواستار تقويت دستگاه های نظارتي در ادارات شده است.


به نوشته این روزنامه، وزیر اطلاعات جهت گیری دولت را درست خوانده و گفته که اشتغال و مسكن را از دغدغه های اصلي مردم است و بايد بررسي كرد كه آيا مديران هر استان از تمام توان و ظرفيت خود برای رفع اين دو مشكل عمده استفاده كرده اند يا خير.


محسنی اژه ای«بوروكراسی پيچيده اداری را از ديگر مشكلات مردم در مراجعه به ادارات دانسته و گفته است« فساد اداری مردم را رنج می دهد و باعث ركود در كارها می شود و بدبينی ايجاد می كند.»


وی به مدیران توصیه کرده که دستگاه هاي نظارتي درون سازمان ها را تقويت شود تا از ایجاد فسادی اداری بیشتر جلوگیری شود.


درگیری در پاوه


روزنامه جمهوری اسلامی از حمله به یک پاسگاه در پاوه خبر داده است. به نوشته این روزنامه، در تيراندازی افراد مسلح به ايست بازرسی پاسگاه شمشير واقع در گلوگاه محور پاوه چند نفر زخمي شدند.


جمهوری اسلامی نوشته که در اين حادثه«عده اي افراد مسلح شب هنگام به پاسگاه مذكور حمله ور شدند كه با تبادل آتش نيروهای انتظامي متواری شدند.»


این روزنامه در مورد هویت مجروحان این درگیری مسلحانه نوشته«در اين درگيري به هيچ يك از ماموران انتظامي آسيبی نرسيد اما چند نفر از افراد شخصی حاضر در محل زخمی شدند.»


معاون سياسی و امنيتی استانداری كرمانشاه با ابراز اينكه هم اكنون اين موضوع از سوی نيروی انتظامی و اطلاعاتی درحال بررسي و پيگيري است به روزنامه جمهوری اسلامی گفته است که «به نظر می رسد قاچاقچيان منطقه در اين اقدام دست داشته باشند.»


تبليغات ۱۵ كيلومتری برای خواهر زاده احمدی نژاد


روزنامه تهران امروز از تبليغات ۱۵ كيلومتری برای خواهر زاده رییس جمهوری اسلامی خبر داده است.


به نوشته این روزنامه،علی اکبر محرابیان،ریيس ستاد تبصره ۱۳ و سهمیه بندی بنزین که به دنبال برکناری وزیر صنایع به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب شد،مراسم تحويل ۶ هزار دستگاه تاكسی گازسوز كه عصر جمعه گذشته برگزار شد را به يك كارناوال تبليغاتی برای خود تبديل كرد.


تهران امروز نوشته«خودروهايی كه عصر جمعه در تهران به حركت درآمدند و به سراسر كشور نيز اعزام شدند، با تصاوير و پوسترهای بزرگ علی اكبر محرابيان پوشانده شده بودند.»


این روزنامه در توصیف این اقدام، آن را«عجيب و بی سابقه» خوانده و نوشته«پوسترهای طراحی شده از تصاوير تاكسی ها و محرابيان بر روی بدنه و شيشه های عقب و جلو تمامی اين خودروها که كاروانی به طول ۱۵ کیلومتر نصب شده بود.


تهران امروز با تاکید برنسبت خانوادگی محرابیان نوشته که خواهر زاده آقای احمدی نژاد گزینه جدی احراز پست وزارت صنایع است.


«تغییر اسم استان بوشهر»


روزنامه اعتماد در گزارشی از اختلاف نظر در مورد تغییر اسم استان بوشهر خبر داده است.


به نوشته این روزنامه،دستور شفاهي جديد احمدي نژاد به مشاور خود اميرمنصور برقعی مبني بر تغيير نام استان بوشهر به «استان خليج فارس» باعث واکنش هايی ميان نمايندگان استان بوشهر شده است.


اعتماد نوشته«در حالی که شکرالله عطارزاده نماينده بوشهر، ديلم و گناوه به صراحت اعلام کرد که ریيس جمهور به مشاور خود دستور داده تا تغيير نام اين استان به «استان خليج فارس» را به سرعت پيگيری کند، ساير نمايندگان بوشهر، اين تصميم را بر اساس درخواست تنها تعدادي از نمايندگان خلاف مصلحت اين استان و ساکنان آن عنوان مي کنند.»


چندي پيش دستور الحاق روستای خسروشيرين به آباده از سوی محمود احمدی نژاد سبب شد تا شهرستان اقليد که این روستا قبلا جزئی از آن بود چندین روز صحنه آشوب های خيابانی باشد.


تجمع اخیر رانندگان تاکسی شیراز


به نوشته جام جم فرمانده نیروی انتظامی فارس تجمع اخیر رانندگان تاکسی شیراز در مقابل استانداری در اعتراض به وصع نامطلوب بنزین را نیز غیر قانونی عنوان کرده و به رانندگان تاکسی شیراز هشدار داده که به جای تجمع در مقابل استانداری از مجاری دیگر خواسته های خود را پیگیری کنند.


روزنام جام جم از اعتراض فرمانده انتظامی فارس نسبت به احكام افرادی خبر داده که تحت عنوان«اراذل و اوباش» در این استان بازداشت شده اند.


به نوشته این روزنامه، علی مويدی نسبت به صدور حکم ۱۵ سال زندان در مورد برخی از بازداشت شدگان در طرح امنیت اجتماعی از سوی دادگاه و تبرئه برخی از بازداشت شدگان اعتراض کرده و خواستار اشد مجازات برای آنان شده است.


موج اعدام ها در مشهد


روزنامه خراسان از رسیدن موج اعدام ها به استان خراسان خبر داده و نوشته«حكم اعدام اوباش در مشهد اجرا می شود.»


این روزنامه به نقل از دادستان عمومی و انقلاب مشهد كه بامداد روز گذشته در عمليات پاكسازی برخي مناطق مشهد حضور يافته بود،نوشته است«بايد از اين اقدام نيروی انتظامی كه مناطق آلوده مشهد را پوشش داد، قدردانی كنيم.»


به نوشته خراسان «قاضی اسماعيلی» با اشاره به: دستگاه قضايي به طور جدی و قاطعانه در ارتقاي امنيت اخلاقي و اعدام های اجرا شده طی هفته های اخیر در این استان گفته«حكم اعدام تعداد ديگری از اراذل و اوباش به زودی در مشهد اجرا خواهد شد.»
XS
SM
MD
LG