لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ تهران ۰۲:۲۱

وزارت ارشاد از مراسم تقدیر از اصغر فرهادی جلوگیری کرد


وزارت ارشاد به کانون کارگردانان ایران و شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران، برای برگزاری مراسم تقدیر از اصغر فرهادی مجوز نداد. مراسم تقدير از این کارگردان برنده اسکار قرار بود روز دوشنبه، در تالار ايوان شمس برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری ايلنا ظهر دوشنبه از سوی کانون کارگردانان سينمای ايران و همچنين شورای عالی تهيه کنندگان سينما قرار بود مراسم جشنی با حضور اهالی سينما و با هدف تقدير از اصغر فرهادی کارگردان برنده اسکار سينمای ايران برگزار شود، اما اين مراسم لغو شد.

به نوشته ایلنا، مجوز لازم از سوی وزارت ارشاد برای برگزاری اين مراسم صادر نشده است.

اعضای کانون کارگردانان سينمای ايران و شورای عالی تهيه‌کنندگان سينمای ايران، بعد از لغو اجازه‌ برگزاری مراسم تقدير از اصغر فرهادی، بيانه‌ای صادر کرده و در آن ابراز تاسف کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است «اصغر فرهادی عزيز می‌خواستيم از تو به خاطر کسب اين دستاورد بزرگ، که برای ايران و سينمای آن در آستانه سال نو به ارمغان آوردی، مجلسی ساده و صميمی با همکاران سينماگر داشته باشيم. بنا بود فقط بگوييم خسته نباشيد! دست مريزاد! متوليان فرهنگی!!! نگذاشتند، نشد، متاسفيم، افسوس.»

«شمار بسياری» از سينماگران و علاقه‌مندان سينمای ايران بامداد روز شنبه از اصغر فرهادی، کارگردان فيلم «جدايی نادر از سيمين» و برنده اسکار بهترين فيلم خارجی، هنگام ورود به تهران استقبال کردند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ايرنا، سيد احمد ميرعلايی و عبدالله اسفندياری، مديرعامل و مدير بين الملل بنياد سينمايی فارابی نيز درفرودگاه «امام خمينی» از اصغر فرهادی استقبال کردند.

به گزارش ايرنا، اصغرفرهادی هنگام ورود به تهران تصریح کرده است: «به کشورم عشق می‌ورزم و ايران را با هيچ جای دنيا عوض نمی کنم.»

فيلم «جدايی نادر از سيمين» يکشنبه هفتم اسفندماه برنده جايزه بهترين فيلم غير انگليسی‌زبان اسکار شد. اصغر فرهادی که فيلم او به عنوان نخستين فيلم ايرانی در دو رشته در اسکار امسال نامزد دريافت جايزه بود، جايزه بهترين فيلم خارجی را از دستان ساندرا بولاک دريافت کرد.

کسب نخستين جايزه اسکار برای سينمای ايران توسط فيلم «جدايی نادر از سيمين»، با استقبال شمار زيادی ازهنرمندان و فعالان سياسی ايرانی روبه رو شد.

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG