لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۵:۰۲

ایران در سنگال پالایشگاه نفت می سازد


سنگال دارای ذخایر شناخته شده نفتی نیست اما دارای یک پالایشگاه دولتی است.

دولت سنگال روز جمعه سوم اوت در بیانیه ای اعلام کرد که ایران یک پالایشگاه نفت و یک کارخانه تولید محصولات پتروشیمی در این کشور خواهد ساخت و به اجرا گذاشتن طرح های مربوط به راه اندازی کارخانه تولید خودرو را تسریع خواهد کرد.


به گزارش خبرگزاری رویترز، این بیانیه پس از دیدار ابدولايی ويد، رییس جمهوری سنگال با وزیران کابینه اش در روز پنجشنبه منتشر شده است.


رییس جمهوری سنگال در این ملاقات وزیران خود را در جریان گفت و گو با مقامات ایران قرار داد.


در بیانیه دولت سنگال آمده است که رییس دولت این کشور از تصمیم گیری مقامات ایرانی برای به اجرا گذاشتن قرار دادهایی که بین دو دولت ایران و سنگال به امضا رسیده است قدردانی کرده است.


در این بیانیه به ساختن کارخانه ایران خودرو، یک کارخانه تولید محصولات پتروشیمی و یک پالایشگاه درسنگال اشاره شده است.در ماه نوامبر ۲۰۰۶ سنگال اعلام کرد که «ایران خودرو» که بزرگترین کارخانه تولید خودرو در خاورمیانه استT موافقت کرده تا ظرف ۱۶ ماه آینده خودروهای مدل «سمند» را در کارخانه ای ۸۰ میلیون دلاری در سنگال آغاز کند.

توضیح و جزییات بیشتری در مورد این طرح ها و یا چگونگی اجرای آنها ارائه نشده است.


در ماه نوامبر ۲۰۰۶ سنگال اعلام کرد که «ایران خودرو» که بزرگترین کارخانه تولید خودرو در خاورمیانه استT موافقت کرده تا ظرف ۱۶ ماه آینده خودروهای مدل «سمند» را در کارخانه ای ۸۰ میلیون دلاری در سنگال آغاز کند.


۶۰ درصد این کارخانه تولید خودرو به نام «سن ایران اتو» متعلق به ایران خودرو و ۲۰ درصد آن متعلق به سرمایه گذاران خصوصی سنگالی است و دولت سنگال نیز سهمی ۲۰ درصدی دارد.


سنگال در غرب آفریقا قرار دارد و سال آینده کنفرانس سازمان اسلامی در این کشور برگزار می شود. دولت سنگال که از مستعمره های سابق فرانسه است کشورهای خاورمیانه و کشورهای اسلامی را برای سرمایه گذاری در این کشور تشویق می کند.


سنگال دارای ذخایر شناخته شده نفتی نیست اما دارای یک پالایشگاه دولتی است. ثبات سیاسی، این کشور را به مرکزی برای سرمایه گذاری خارجی در آفریقا تبدیل کرده است.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG