لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۵۵

آزادی هفت نفر از اعضای تحکیم وحدت


سه نفر از اعضای تحکیم وحدت همچنان در زندان به سر می برند. عکس تزئینی است.
هفت نفر از اعضای تحکيم وحدت که روز جمعه مقابل زندان اوين دستگير شده بودند، آزاد شدند ولی سه نفر از اعضای اين سازمان دانشجويی همچنان در زندان هستند.

مرتضی سمياری از اعضای شورای مرکزی تحکيم وحدت در گفت و گويی با راديو فردا گفت که بازداشت شدگان با قرار کفالت آزاد شده اند ولی تحکيم وحدت موفق نشده به موقع برای بهاره هدايت، امين نظری و سعيد فيض الله زاده ضمانت نامه ها را در اختيار قاضی قرار دهد. اين سه نفر به زندان رجائی شهر کرج منتقل شدند.

شماری از اعضای اين شورا و بستگان دانشجويان زندانی روز جمعه در حالی که سفره هفت سينی را در مقابل زندان اوين پهن کرده بودند، توسط نيروهای امنيتی بازداشت شدند.

شورای مرکزی دفتر تحکيم وحدت پيشتر با صدور بيانيه ای اين دستگيری ها را محکوم کرد.

در اين بيانيه آمده است، با نزديک شدن به پايان دوره رياست جمهوری محمود احمدی نژاد موج بازداشت و فشار بر جامعه مدنی افزايش يافته است.

شورای مرکزی دفتر تحکيم وحدت همچنين گفته است، دانشجويان دست از مطالبات خود بر نخواهند داشت و از ساير تشکلات و احزاب سياسی خواسته است تا از دانشجويان حمايت کند.

خانواده های زندانيان سياسی که قصد داشتند مراسم تحويل سال نو را در برابر زندان اوين برگزار کنند، مورد تهاجم و ضرب و شتم ماموران قرار گرفتند.

شاهدان حاضر در اين مراسم به راديو فردا گفتند که عده زيادی از خانواده های دانشجويان زندانی و زندانيان سياسی، روز جمعه، ساعاتی پيش از تحويل سال نو و زمانی که قصد چيدن سفره هفت سين داشتند، با حمله ماموران انتظامی و لباس شخصی روبرو شدند.

آقای سمياری همچنين به راديو فردا گفت که در سال گذشته نحوه برخورد با دانشجويان برخوردی مديريت شده بود و جريانی سعی داشت با حذف تحکيم وحدت و ديگر گروه های مستقل دانشجويی محيط را برای انتخابات بی دغدغه رياست جمهوری آماده کند.
XS
SM
MD
LG