لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۰:۳۹

سوپر مارکت ها به چرخ های هوشمند مجهز می شوند


چرخ های هوشمند به مشتريان کمک خواهد کرد تا در مورد اجناس و کالاهايی که می خواهند خريداری کنند، کسب اطلاع کنند.

سوپر مارکت ها به زودی مجهز به چرخ های هوشمند خواهند شد تا مشتريان را در خرید اجناس و کالاهای مورد علاقه خود راهنمايی کنند.


خبرگزاری رويترز گزارش می دهد که برخی از متخصصين فن آوری در آمريکا می گويند که در آينده ای نه چندان دور، مشتريان در حالی که چرخ های هوشمند به آنها اطلاعاتی در مورد کالاهای موجود در سوپر مارکت می دهد، می توانند خريد کنند.


اين متخصصين می افزايند: اين چرخ ها در ضمن «به فکر» سلامت مردم نيز بوده و هر چند وقت يک بار به آنها هشدار می دهند که از خوردن مواد غذايی که می تواند به سلامتی آنها آسيب برساند، پرهیز کنند.


به گفته متخصصین آمریکایی، اين چرخ های هوشمند قادر خواهند بود با کمک اسکنری که در درون آنها جاسازی شده، کد تمامی کالاها را بررسی کنند و به مردم اطلاعات مختلفی در مورد آن بدهند.


به عنوان مثال ما در مورد یک مواد غذايی می توانيم متوجه شویم که چه مقدار کالری دارد و چه مواد و ویتامین هایی در آن وجود دارد.


بر اساس این گزارش، مشتريان می توانند همچنين متوجه شوند که آيا برای تهيه محصول مورد علاقه خود به محيط زيست آسيب وارد شده يا خير.


شرکت تکنولوژی «ای دی اس» در آمریکا، هفته جاری گزارشی را درباره این پروژه منتشر کرده است.


سيون رابرتز، از مسئولين اين شرکت می گويد که چنين کاری می تواند اطلاعات لازم را در اختيار مشتريان قرار دهد تا متوجه شوند چگونه بودجه خود را خرج کنند.


به گفته «ای دی اس» يک سوم مردم می گويند که از چنين چرخ هايی استقبال خواهند کرد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG