لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۴۲

«سريع ترين مرد جهان» دو ميليارد نفر را مسحور کرد


اوسين بولت
دو ميليارد نفر در سراسر جهان به تماشای جادوی «اوسين بولت»، قهرمان دوی صد متر مردان جهان، در برابر صفحه‌های نمايشگر خود ميخ‌کوب شدند تا دوندگی غولی را به نظاره بنشينند که گويا هيچ مانعی را يارای ايستادن در برابر گام های او نيست.

به نوشته روزنامه انگليسی «ديلی ميل»، «اوسين بولت»، دونده جامائيکايی روز يکشنبه، پنجم اوت، با پشت سرگذاشتن رقبای خود و طی مسافت ۱۰۰ متر در ۹.۶۳ ثانيه، مدال طلای اين رشته را از آن خود کرد. بدين ترتيب بولت رکورد مسابقات المپيک را نيز در اين رشته بهبود بخشيد و باری ديگر عنوان «سريع ترين مرد جهان» را برای خود حفظ کرد.

تخمين زده می شود که حدود دو ميليارد نفر صحنه پيروزی اوسين بولت را در اقصی نقاط جهان تماشا کرده اند. به رغم باران شديد و شرايط نا مساعد جوی، هزاران نفر که در روز «يک شنبه فوق العاده» و «يک شنبه سرنوشت ساز» به پارک المپيک رفته بودند ناچار به ديدن مسابقه از طريق نمايشگرهای بزرگ ويژه بسنده کردند.

در بين جمعيت تماشاچيان حاضر در ورزشگاه شاهزاده ويليام به همراه همسرش «کيت ميدلتون» و برادر کوچکترش، شاهزاده هری، نيز حضور داشتند که با پيروزی پرشکوه اوسين بولت،‌ايستاده به تشويق وی پرداختند. شاهزاده هری، يک قدم فراتر نيز رفته بود و به نشانه طرفداری از اوسين بولت، شالی به رنگ های «راستافاری» را بر گردن انداخته بود.

با جای گرفتن بولت درخط آغاز مسابقه فضای ورزشگاه فلاش باران شد، فلاش ها در چند ثانيه ای که اوسين بولت نياز داشت تا مدال طلا را در دستان خود بفشارد قطع شد و با رسيدن پای او به نقطه پايان جمعيت از جای خود کنده شده و اين بار نور بود که از فلاش دوربين های گوشه گوشه استاديوم فضا را روشن می کرد و به درازای دور افتخار اوسين بولت به طول انجاميد.

قهرمان بلندبالای جامائيکايی بعد از چشيدن مجدد طعم شيرين پيروزی گفت، «روی خط خودم در پيست که می دويدم، به خودم می گفتم مردم حرف زياد می زنند، تنها کاری که می کنند همين است که حرف می زنند، اما پای قهرمانی که درميان باشد کار خودم است.» سريع ترين مرد جهان در ادامه می گويد، «می دانستم که جمعيت با آن صحنه چه حالی پيدا می کنند، انرژی شان را می توانستم حس کنم و بی نهايت هم خوشحالم.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG