لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۰۲:۳۱

واتیکان لیست گناهان مدرن را منتشر کرد


واتیکان لیست جدید گناهان را متشر کرد. عکس از خبرگزاری (AFP)

واتيکان اخيرا ليست جديدی از گناهان دنيای مدرن را منتشر کرده است. کليسای کاتوليک اعلام کرده است که گناه مساله جهانی است و ديگر مانند گذشته امری فردی محسوب نمی شود.


ليست گناهان جديد واتيکان، شامل مصرف مواد مخدری که به مغز انسان آسيب می رساند، تغييرات ژنتيکی و آلودگی محيط زيست است.


کليسای کاتوليک به مسايل و مشکلات اجتماعی نيز پرداخته است و فعاليت هايی را که موجب افزايش فقر می شود نيز از جمله گناهان جديدی که توسط کليسای کاتوليک اعلام شده است.


واتيکان سال گذشته نيز، ده فرمانی جديد عليه خشم و عصبانيت در جاده و در زمان رانندگی منتشر کرده بود. بخشی از موارد این ده فرمان عليه مستی در حال رانندگی و بی ادبی رانندگان بود.


جيانفرانکو جيروتی از مقامات عالی رتبه کليسای کاتوليک، در اين مورد اعلام کرد که فقيران بيش از بیش فقير و تروتمندان پولدارتر می شوند. چنين امری موجب بی ثباتی جامعه می شود.


به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، گناهان جديد را زير پا گذاشتن حقوق اساسی انسان از طريق بازيچه دست قرار دادن علم ژنتيک مصرف مواد مخدر که موجب تضعيف مغز می شود و افزايش اختلاف طبقاتی ناميد.


ديگر مقامات واتيکان نيز اعلام کردند که ليست گناهان جديد نو آوری در اين کليسا نيست و چيز زيادی را تغيير نمی دهد.


پاپ بنديکت شانزدهم رهبر کاتوليک های جهان، بارها در مورد آلودگی محيط زيست ابراز نگرانی کرده است.


پيش از وی نيز، پاپ ژان پل دوم در سخنان و نوشته ای خود افزايش فاصله طبقاتی را به شدت مورد انتقاد قرار داده و محکوم کرده بود.


پاپ بنديکت شانزدهم به شدت سقط جنين را محکوم کرده و آن را بر خلاف اصول عقايد مسيحيت می داند.


کليسای کاتوليک در ماه های اخير درگيری رسوايی ها مختلفی در آمريکا بوده است.


بسياری از افراد اعلام کرده اند که در زمان کودکی مورد آزار جنسی توسط مسئولان کليسا قرار گرفته اند. جيروتی در اين مورد گفت اين مساله بسيار جدی است.


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG