لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۰۱

محمود احمدی نژاد: در مقابل هجمه ها به دولت سکوت می کنم


محمود احمدی نژاد، رييس جمهور اسلامی ايران
محمود احمدی نژاد، رييس جمهور اسلامی ايران، روز سه شنبه افرادی که دولت وی را به فساد و انحراف متهم می کنند «غوغاسالار» خواند و گفت که در مقابل «هجمه ها» به دولت سکوت می کند ولی «خدا اين هجمه ها را بی پاسخ نخواهد گذاشت.»

آقای احمدی نژاد که از زمان بازگشت از نيويورک در هفته گذشته در مقابل حملات شديد منتقدان به دولت وی و پرونده اختلاس سه هزار ميليارد تومانی در بانک صادرات ايران سکوت کرده بود روز سه شنبه در نشست استانداران ايران گفت: «کسانی در مقابل ما صف کشيده و ما را به انحراف متهم می کنند که بسياری از مشکلات کشور ناشی از مديريت آنها بر جامعه است و حالا ما را به انواع و اقسام تهمت ها متهم می کنند.»

رييس جمهور ايران درباره «سيل اتهام ها عليه دولت» وی گفته است: «من به دنبال دفاع از کسی نيستم و سکوت را برای منافع کشور ترجيح می دهم.»

وی افزوده است: «اما معتقدم خدا از بندگان خود دفاع خواهد کرد و هجمه هايی را که فراتر از نقد، ظلم به دولت و پاکترين فرزندان ملت است، بی پاسخ نخواهد گذاشت.»

از دو ماه پيش که اختلاس سه هزار ميليارد تومانی در بانک صادرات ايران فاش شده است دولت محمود احمدی نژاد هدف انتقادهای شديد اصولگرايان منتقد و نمايندگان مجلس قرار گرفته است.

مخالفان دولت با متهم کردن اسفنديار رحيم مشايی، رييس دفتر احمدی نژاد، به صدور توصيه نامه برای متهم اصلی اختلاس در بانک صادرات، وی و مقام های اقتصادی دولت را در بروز اين «فساد مالی» مقصر دانسته اند.

همزمان برخی از نمايندگان مجلس از آماده شدن طرح استيضاح شمس الدين حسينی، وزير اقتصاد، خبر داده اند و از محمود بهمنی، رييس بانک مرکزی، نيز خواسته اند تا از مقام خود کناره گيری کند.

با اين حال، به جز شماری از روسای بانک های دولتی و خصوصی که استعفا داده يا از کار برکنار شده اند، دولت احمدی نژاد حاضر نشده است تا در مقابل خواست مخالفان تسليم شود.

رييس جمهور ايران روز سه شنبه گفته است: «شياطين به دنبال ضايع کردن فرصت ها هستند...و شايد بتوان با غوغاسالاری دولت را متهم کرد اما يقينا حساب و کتاب الهی و روز قيامت با آنچه در دنيا وجود دارد، متفاوت است.»

وی می گويد: «بنده از ابتدا هم اعلام کردم برای اين قدم به ميدان گذاشته ام که حلقه های بسته مديريتی را بشکنم و آرمان های فراموش شده ای را که بعضا در داخل و خارج کشور به تمسخر گرفته می شد، احيا کنم...طبيعی است اين حرف ها مخالف دارد و مخالفان هر چه در توان داشته باشند، برای از ميدان خارج کردن ما عملياتی خواهند کرد.»

تهديد نمايندگان مجلس و نهادهای قضايی به افشاگری پيرامون تخلفات دولت در روزهای اخير شدت گرفته است و روز دوشنبه رييس سازمان بازرسی کل کشور درباره گشوده شدن پرونده های تخلف فراوان دولت در اين سازمان هشدار داد.

مصطفی پورمحمدی خطاب به دولت احمدی نژاد گفت: «اگر بنا باشد بگوييم خيلی چيزها را مطرح می‌کنيم. به پرونده های بسيار اشاره می‌کنيم و سوابق زيادی را مطرح می ‌کنيم. اين خطا در حوزه شما واقع شده شما بايد تلاش تان مضاعف باشد تا اين مسئله جبران شود.»

همزمان يازده نماينده مجلس شورای اسلامی با امضای نامه ‌ای خطاب به رييس و هيات رييسه مجلس با اعلام اينکه در خصوص پرونده اختلاس سه هزار ميليارد تومانی، «احتمال زد و بندهای کثيف بين صاحبان قدرت و ثروت وجود دارد» خواستار اعمال ماده ‌ای از آئين ‌نامه مجلس شدند که می‌ تواند پس از طی مراحلی، به استيضاح رييس جمهور يا وزيران دولت بينجامد.

موقعيت رييس جمهور اسلامی ايران از ارديبهشت ماه گذشته که آقای احمدی نژاد وزير اطلاعات را از کار برکنار کرد به شدت متزلزل شده است.

به دنبال اين تصميم رييس جمهوری ايران، آيت الله خامنه ای دستور داد که حيدر مصلحی به سر کار خود باز گردد ولی محمود احمدی نژاد در واکنش به اين اقدام، ۱۱ روز بر سر کار خود حاضر نشد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG