لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۰:۰۱

مرگبارترین سانحه هواپیمایی در تاریخ برزیل


براساس گزارش امدادگران برزيلی، در اين حادثه تمام ۱۷۶ مسافر هواپيما کشته و تلفات انسانی حداقل ۱۵ نفر بر روی زمين نيز تاييد شده است.

در مرگبارترین سانحه هوايی در تاریخ برزيل که سه شنبه شب به وقت محلی بوقوع پيوست منحرف شدن هواپيمايی به يک خيابان شلوغ در شهر سائوپولو بيش از ۲۰۰ کشته برجای گذاشت.


اين حادثه هوايی زمانی رخ داد که يک هواپيمای ايرباس شرکت هواپيمايی تام، بزرگترين شرکت هواپيمايی برزيل، هنگام فرود در هوايی بارانی در فرودگاه سائوپولو، از باند خارج شد و پس از برخورد با يک ايستگاه گاز و ساختمانی متعلق به شرکت هواپيمايی آتش گرفت.


براساس گزارش امدادگران برزيلی، در اين حادثه تمام ۱۷۶ مسافر هواپيما کشته و تلفات انسانی حداقل ۱۵ نفر بر روی زمين نيز تاييد شده است.


شرکت هواپيمايی تام در بيانيه تعداد مسافران را ۱۷۰ نفر و خدمه هواپيما را شش نفر ذکر کرد. اين شرکت اوايل روز چهارشنيه ليستی از مسافران منتشر کرد ولی درباره مليت آنها سخنی به ميان نياورده است.


براساس گزارش های رسيده يک نماينده کنگره برزيل نيز در اين هواپيما بوده است ولی دستيار وی از کشته يا مجروح شدن او ابراز بی اطلاعی کرد.


اين هواپيما از شهر پورتو آلگره در جنوبی ترين نقطه برزيل پرواز کرده بود و مقصد آن سائوپولو بود که دچار اين حادثه شد. اين دومين حادثه مرگبار هوايی در برزيل ظرف دو سال گذشته است.


خوزه سرا، فرماندار سائوپولو به خبرنگاران گفت که دمای هوای درون هواپيما به هزار درجه سانتيگراد بالغ می شود و به همين دليل احتمال زنده ماندن مسافران صفر است.


در واکنش به اين حادثه ، لولا داسيلوا، رييس جمهوری برزيل سه روز عزای عمومی اعلام کرد.


در سپتامبر سال گذشته يک هواپيمای بوئينگ ۷۳۷ با يک جت برخورد کرد که اين حادثه ۱۵۴ کشته برجای گذاشت.


XS
SM
MD
LG