لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۵۲

رییس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا از تحقیقات مربوط به روسیه موقتا کناره گرفت


دمکرات‌ها می‌گویند نونز بیش از حد به کاخ سفید نزدیک است و نمی‌تواند بی‌طرفانه‌ تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را دنبال کند.

رییس کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه ۱۷ فروردین اعلام کرد موقتا از هیات تحقیق در مورد دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته ایالات متحده کناره‌گیری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تصمیم دوین نونز نماینده جمهوریخواه ایالت کالیفرنیا همزمان با تشدید اختلافات نمایندگان دو حزب دمکرات و جمهوریخواه در مورد این تحقیقات اعلام شد.

دمکرات‌ها مدعی شده‌اند آقای نونز که از اعضای تیم انتقالی دونالد ترامپ بود بیش از حد به کاخ سفید نزدیک است و نمی‌تواند به شکل بی‌طرفانه‌ای این تحقیقات را دنبال کند.

دوین نونز در بیانیه‌ای گفت: «چندین گروه چپگرا اتهاماتی را علیه من به دفتر شکایات اخلافی کنگره تسلیم کرده‌اند. این اتهامات کاملا بی‌اساس و دارای انگیزه‌های سیاسی است».

آقای نونز در مورد جزییات اتهاماتی که به او وارد شده اظهارنظر نکرده است.

پل رایان رییس مجلس نمایندگان گفت از تصمیم دوین نونز حمایت می‌کند و این عضو کنگره کاملا مشتاق است تا با اعضای کمیته شکایات اخلاقی صحبت کند.

پل رایان افزود: «کاملا مشخص است که این روند در تحقیقات کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان در مورد دخالت‌های روسیه در انتخابات ما تاثیر خواهد گذاشت».

او گفت معتقد است که در شرایط کنونی و تا زمانی که کمیته شکایات اخلاقی نتیجه بررسی خود را اعلام می‌کند به نفع کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان است که مایک کونوی نماینده ایالت تگزاس با کمک تری گودی نماینده ایالت کارولینای جنوبی و تام رونی نماینده ایالت فلوریدا که همه از حزب جمهوریخواه هستند به طور موقت هدایت تحقیقات در مورد دخالت روسیه را به عهده بگیرند.

دوین نونز در بخش دیگری از بیانیه خود در روز پنجشنبه افزود: «من به انجام تمامی وظایف دیگر خود در مقام رییس کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان ادامه خواهم داد و از کمیته شکایات اخلاقی مجلس خواسته‌ام تا در اسرع وقت در خصوص این شکایات صحبت کنیم تا هر چه سریعتر این اتهامات جعلی را رد کنم».

او افزود کاملا اطمینان دارد که مایک کونوی در مورد اقدامات دولت روسیه تحقیقات حرفه‌ای کاملی را هدایت خواهد کرد و حقایق را به هر کجا که بیانجامد، تعقیب خواهد کرد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG